Geri Dön

Kubilay Aka’nın 'ifşa' davası düştü!

Oyuncu Kubilay Aka ile eski sevgilisi Beyza Güneş arasındaki ‘ifşa’ davasında karar çıktı. Sekiz yıla kafar hapsi istenen Güneş, dutuşmaya katılmadı. Dört yıla kadar hapis istemiyle hakkında dava açılan Kubilay Aka ise İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada ifade verdi ve “Beyza ile aramızda anlaştık" dedi.

Kubilay Aka’nın 'ifşa' davası düştü!

Kubilay Aka, uyurken çekilen fotoğrafını ve mesajlarını ifşa ettiği iddiasıyla eski sevgilisi Beyza Güneş hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Güneş ise Aka’nın kendisini tehdit ettiğini ve hakaretlerde bulunduğunu iddia ederek, savcılığa başvuruda bulunmuştu. Beyza Güneş, oyuncunun mesajlarını ve uyurken çekilmiş fotoğraflarını sosyal medyada ifşa etmişti. Kubilay Aka'nın da "Yapacağın en büyük kötülüğü yaptın, ben artık yaşamıyorum ama sen de yaşamayacaksın" şeklinde mesaj atıp tehdit ettiği iddia edilmişti.

Karşılıklı şikayetlerin ardından Kubilay Aka hakkında 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından 4 yıla kadar, Beyza Güneş hakkında ise 'özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek' suçundan 8 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kubilay Aka’nın ifşa davası düştü

“BEYZA İLE ANLAŞTIK”

İstanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya, Kubilay Aka avukatıyla birlikte katıldı. Beyza Güneş ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada söz alan Aka, önceki ifadelerini tekrar ettiğini belirterek, “Beyza ile aramızda anlaştık ve uzlaştık. Şikayetçi değilim” dedi.

Aka’nın ifadesinin ardından duruşma savcısı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı. Mütalaada, tarafların birbirlerinden şikayetçi olmaları sonucu dava açıldığı ancak iddia edilen suçların uzlaşma kapsamında kaldığı belirtildi. Tarafların yargılama sürecinde uzlaştıkları belirtilen mütalaada, davanın düşmesine karar verilmesi talep edildi.

Kubilay Aka’nın ifşa davası düştü

DAVA DÜŞTÜ

Mütalaaya karşı diyecekleri sorulan Kubilay Aka, “Mütalaaya katılıyorum. Diyecek bir şeyim yok” dedi. Alınan son sözlerin ardından kararını açıklayan mahkeme, iddia edilen suçların uzlaşma kapsamında kaldığı ve tarafların uzlaştığı gerekçesiyle davanın düşmesine karar verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber