Geri Dön

Kuruluş Osman dizisinde Mari kim, hangi oyuncu oynuyor? Şeyma Korkmaz kimdir, nereli, kaç yaşında?

Şeyma Korkmaz, Kuruluş Osman dizisinde Mari rolü ile ekrana geliyor. Güzel oyuncu, kendisi gibi oyuncu Cüneyt Mete ile 2019 yılında dünyaevine girdi. Korkmaz, Eskişehir'de doğdu ve ilk eğitimini de burada tamamladı. İşte, Şeyma Korkmaz'ın hayatı hakkında bilgiler...

Kuruluş Osman dizisinde Mari kim, hangi oyuncu oynuyor? Şeyma Korkmaz kimdir, nereli, kaç yaşında?

Kuruluş Osman dizisinde Mari rolünü canlandıran Şeyma Korkmaz, resim öğretmenliği bölümünde eğitim gördü. Henüz öğrenciyken Hayata Beş Kala dizisinde rol aldı. Ardından Beni Affet dizisinde başrol olarak oynadı. Peki, Kuruluş Osman Mari'si Şeyma Korkmaz kaç yaşında?

ŞEYMA KORKMAZ KİMDİR?

Korkmaz, Kadri ve Sabriye Korkmaz’ın üçüncü çocuğu olarak 20 Aralık 1988 tarihinde Eskişehir’de dünyaya geldi. İlköğretim eğitimini Eskişehir’de bitirdi. 2000 yılında Çanakkale’ye yerleşti ve ortaöğretim, lise, üniversite eğitimini Çanakkale’de tamamladı. Liseyi Çanakkale Güzel Sanatlar Lisesinde Resim Bölümünde okudu. Üniversiteyi Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliğini bitirdi.

Şeyma Korkmaz 2019 yılında kendisi gibi oyuncu Cüneyt Mete ile evlendi. Üniversite yıllarında fotomodellik yaptı ve üniversite son sınıfta okurken 2011 yılında TRT-1 ‘de yayınlanan “Hayata Beş Kala” adlı dizide “Yağmur” karakterine hayat vererek oyunculuk kariyerine başladı. 

2011 yılında Star Tv de yayınlanan “Beni Affet” dizisine başrol olarak yer aldı. 2015 yılında “Öyle Ya da Böyle” adlı ilk sinema filminde rol aldı. 2018 yılında Morocco Fas Al Hoceima Uluslararası Film Festivalinden “Kuzey Afrika’nın En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber