Geri Dön

Kuruluş Osman Göktuğ kimdir, nasıl öldü? Göktuğ Alp rolünü oynayan Burak Çelik kaç yaşında, nereli?

Göktuğ Alp karakteri, Kuruluş Osman dizisinde öne çıkıyor. Burak Çelik'in canlandırdığı Göktuğ, ilk olarak Balgay'ın adamı olarak diziye dahil olmuştu. ATV ekranlarına yayımlanan Kuruluş Osman dizisi karakterlerinden Göktuğ tarihte kim? ATV ekranlarında dikkat çeken dizinin dikkat çeken ismi Göktuğ Alp nasıl öldü?

Kuruluş Osman Göktuğ kimdir, nasıl öldü? Göktuğ Alp rolünü oynayan Burak Çelik kaç yaşında, nereli?

Burak Çelik tarafından canlandırılan Göktuğ karakteri, Kongar adıyla biliniyordu. Müslüman olup Osman Bey tarafına geçmiştir. Kuruluş Osman dizisi Göktuğ rolü izleyici kesiminde de çok beğenildi. Osman Bey'in yanında yer alan Göktuğ, savaş sahneleri ile de nefes kesiyor. İşte Göktuğ karakterini canlandıran Burak Çelik biyografisi...

KURULUŞ OSMAN GÖKTUĞ KİMDİR?

Moğol komutanı Balgay’ın adamı olarak Kuruluş Osman'a dahil olan Kongar, sonrasında Müslüman olarak Osman Bey'in Alplerinden biri haline geldi.

BURAK ÇELİK KİMDİR?

Çelik, 21 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. 2013 Best Model of Turkey ve aynı yıl katıldığı Best Model of The World yarışmalarında birinci oldu. Çelik, Karagül dizisinde canlandırdığı Serdar karakteriyle oyunculuğa adım attı. Dizide 100 bölüm rol aldı. Ardından "Hayat Sevince Güzel" adlı dizinin başrollerinde yer alan Çelik, Barış karakterini canlandırdı. Söz dizisinde ise Selim karakterini canlandırdı. 2019 yılında Sevgili Geçmiş'te Mahir karakterini oynadı. 2020 yılında Kuruluş Osman dizisine Kongar karakteri ile dahil olmuştu.

11 Nisan 2021 Magazin Haberleri Bülteni11 Nisan 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet