Geri Dön

Kuruluş Osman Selcan Hatun tarihte kimdir? Selcan Hatun'u oynayan Didem Balçın kaç yaşında, nereli?

Didem Balçın'ın hayat verdiği Selcan Hatun, ilk olarak Diriliş Ertuğrul'da ekrana gelmişti. Kuruluş Osman dizisinde dikkatleri çeken Selcan Hatun tarihte ne şekilde yer alıyor? Selcan hatun karakterini canlandıran Didem Balçın kimdir?

Kuruluş Osman Selcan Hatun tarihte kimdir? Selcan Hatun'u oynayan Didem Balçın kaç yaşında, nereli?

Kuruluş Osman ATV ekranlarında sevenleri karşısına çıkıyor. Her bölümüyle heyecan yaratan dizide Selcan Hatun karakteri dikkat çekiyor. Kullanıcılar Selcan Hatun'u oynayan Didem Balçın'ın hayatına dair detayları da merak ediyor. İşte, Didem Balçın biyografisi...

SELCAN HATUN KİMDİR? 

Kuruluş Osman dizisinde dikkatleri çeken Selcan Hatun daha çok Dede Korkut hikayelerinde yer alır. Diriliş Ertuğrul dizisinde Selacan Hatun, Süleyman Şah’ın oğlu Gündoğdu’nun eşiydi Süleyman Şah’tan sonra kocasının obanın başına geçmesi için olağanüstü çaba harcamıştı.

DİDEM BALÇIN KİMDİR?

Balçın, 18 Mayıs 1982 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Mezun olduktan sonra İstanbul’a gelerek çeşitli dizilerde sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. İlk olarak Levent Kırca Tiyatrosu’nun “Ateşin Düştüğü Yer” oyununda görev aldı. 2009 yılında Nergis Öztürk ile beraber kendi tiyatrosunu kurdu. ”Bunu Yapan İki Kişi” isimli komedi oyunu ile Li̇ons En İyi̇ Komedi̇ Kadın Oyuncu ödülünü ortağı ile birlikte paylaştı. Daha sonraki yıllarda birçok tiyatro oyununda görev alan başarılı oyuncu, 2011 yılında ablası Özlem Kunduracı ile beraber Doda Sanat Eğitim Danışmanlık Yapım Şirketini kurdu.

Diğer yandan babası TRT Radyosu’nda çalışıyor. Annesi Nur Balçın ise 1975 senesinde Japonya tarafından düzenlenen bir güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etti.

Esra Dermancıoğlu'nun teknede zor anları'Fatmagül'ün Suçu Ne?' dizisinde canlandırdığı 'Mukaddes yenge' rolüyle akıllara kazınan oyuncu Esra Dermancıoğlu, sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımlarla gündeme geliyor. Esra Dermancıoğlu son olarak tekne videosuyla sevenlerini güldürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber