Geri Dön

LEVENT DÖRTER biyografisi || Dilan Tatlıses'in nişanlısı Levent Dörter kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği nedir?

İbrahim Tatlıses'in şarkıcı kızı Dilan Çıtak Tatlıses, uzun süredir Levent Dörter ile aşk yaşıyordu. İlişkileri bir dargın bir barışık devam eden çiftten mutlu haber geldi. Dün akşam evlilik yolunda ilk adımı atan çiftin yüzüklerini İbrahim Tatlıses ve Polat Yağcı birlikte taktı. Peki Levent Dörter kimdir, kaç yaşında, nereli? Dilan Tatlıses'in nişanlısı Levent Dörter ne iş yapıyor? İşte mesleği...

LEVENT DÖRTER biyografisi || Dilan Tatlıses'in nişanlısı Levent Dörter kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği nedir?

İbrahim Tatlıses'in kızı Dilan Çıtak Tatlıses ile nişanlanan Levent Dörter gündeme geldi. Magazin dünyasında konuşulan Levent Dörter hakkında sorular peşe peşe geliyor. Levent Dörter kimdir, kaç yaşında, nereli? Dilan Tatlıses'in nişanlısı Levent Dörter ne iş yapıyor, mesleği nedir? soruları yoğun ilgi görüyor. İşte Levent Dörter'in biyografisi haberimizde...

LEVENT DÖRTER KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ, MESLEĞİ NEDİR?

Levent Dörter, 18 Eylül 1980’de Ankara’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise hayatı Ankara’da geçti. Müzik hayatına, lise yıllarında babasının aldığı gitar ile şarkı söyleyerek başladı. Müziğe olan tutkusu sayesinde Üniversite yıllarında başlayan sahne serüveni profesyonel olarak 1996 yılından bu yana İstanbul'da sahne alması ile devam etti.

LEVENT DÖRTER biyografisi || Dilan Tatlısesin nişanlısı Levent Dörter kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği nedir

2000-2005 seneleri arasında Ankara'da Cuba'da ve 2005-2010 yılları arasında ise Salata Bar'da çalıştı. 2011 yılında Aşka Saygımdan albümünü çıkardı. Bu albümde yer alan şarkılar ile büyük ses getiren Levent Dörter Birçok sanatçı düet çalışmaları da gerçekleştirdi. İlk albümü itibari ile pop müziğinde en çok dinlenen sanatçılar arasına girdi. Sırasıyla Öpmek Lazım ve Hoşçakal gibi albümleri yayınlayan sanatçı, Bu albümlerde hit olan birçok şarkı yanı sıra 2015 yılında yayınladığı “HADİ" (Single) çalışması Türkiye’ de en çok dinlenen şarkı ve en çok izlenen klip ünvanlarını almayı başardı.

2020 yılında son single çalışması Bilmiyorum'u dinleyicileri ile paylaşan Levent Dörter, İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir ve Kıbrıs başta olmak üzere en çok tercih edilen performans sahnelerinde başta kendi şarkları olmak üzere geçmişten günümüze pop müziğin en sevilen şarkılarını seslendirmeye devam ediyor.

LEVENT DÖRTER ŞARKILARI

Albümleri

Aşka Saygımdan (2011) GNL
Hoşçakal (2014) GNL

EP'leri

Öpmek Lazım (2012) GNL

Single'ları

Hadi (2015) GNL
Ayrıla Ayrıla (2016) GNL
Bilmiyorum (2020) Poll Production

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber