Geri Dön

Maltepe'de Selva Erdener konseri

Soprano Selva Erdener, 'Biliyor musun?' isimli dördüncü albümünden eserlere yer verdiği 'Üç Kalp' adlı konseriyle Maltepe'de sahne aldı. Selva Erdener'in performansı dinleyicilerden büyük alkış aldı.

Maltepe'de Selva Erdener konseri

Soprano Selva Erdener, geçtiğimiz yıl yayınladığı 'Biliyor musun?' isimli dördüncü albümünden eserlere yer verdiği 'Üç Kalp' isimli konseriyle Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde sahne aldı.

Maltepe Belediyesinin Ocak ayındaki sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen konserde Erdener, dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say ile çağdaş Türk bestecileri Turgay Erdener, Yalçın Tura ile şair Nâzım Hikmet, Edip Cansever, Ahmed Arif, Karacaoğlan, Ataol Behramoğlu, Gonca Özmen ve Yaşar Nabi Nayırın unutulmaz şiirlerini bestelediği eserlerini seslendirdi. Erdener'e orkestra şefi, piyanist ve besteci İbrahim Yazıcı piyanosu ile eşlik etti.

FAZIL SAY BESTELERİYLE NÂZIM HİKMET VE AHMED ARİFİ ANDI

Erdener, Fazıl Say'ın bestelerini yazdığı Nâzım Hikmet'in 'Güz', Ahmed Arifin 'Hasreti Uykularda' isimli eserini muhteşem ses tonu ve etkileyici yorumuyla seslendirerek dinleyicileri büyüledi.

'Keşanlı Ali Destanı', 'Yılanların Öcü', 'Toprak Ana' başta olmak üzere pek çok Türk filminin ve televizyon dizisinin hafızalara kazınan eserlerini besteleyen Yalçın Turan'ın 'Hasretinle Yandı Gönlüm' isimli eserini de yorumlayan Erdener, müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

Dr. Mehmet Öz'ün çok konuşulan TikTok videosuDünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, bu kez sosyal medyanın gündemine oturan TikTok videosuyla karşımıza çıktı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber