Geri Dön

MasterChef Emir kimdir, kaç yaşında? Emir Elidemir biyografisi...

MasterChef Emir Elidemir kimdir sorusu yarışmayı takip eden izleyiciler tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu hafta gerçekleştirilen kaptanlık oyununu Celal'in kazanmasının ardından Kırmızı takım kaptanı olarak Eray'ı seçmişti. Eray'ın takımına ilk kattığı isim Furkan olurken ikinci isim ise Emir Elidemir oldu. Peki Emir Elidemir kimdir, kaç yaşında? İşte biyografisi...

MasterChef Emir kimdir, kaç yaşında? Emir Elidemir biyografisi...

MasterChef Emir Elidemir kimdir sorusu yarışmanın takipçileri tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftanın kaptanlık oyununu Uğur Deniz Yılmaz'ın kazanması ile Mavi takım kadrosunda yer alan Emir Elidemir, kaybedeilen ilk oyunun ardından oynanılan dokunulmazlık oyununda Gülşah Suna tarafından potaya gönderildi. Eleme potasında 5 takım arkadaşına karşı yarışan Emir Elidemir eleme potasının ilk turunda en güzel tabağı yaparak son 16'da kalmayı ve yoluna devam etmeyi başardı.

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

31 Ağustos 1994’te dünyaya gözlerini açan Emir Elidemir, Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin) , Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restarant'ta (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbuldaki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber