Geri Dön

MasterChef Gülşah kimdir, kaç yaşında? MasterChef Gülşah Suna nereli? İşte biyografisi

TV8'in 3. sezonuyla da oldukça ilgi çeken yarışması MasterChef Türkiye'nin en dikkat çeken yarışmacılarından biri deGülşah Suna oldu. Peki hakkında oldukça arama yapılan MasterChef Gülşah Suna kimdir? İşte 28 yaşındaki yarışmacının hayat hikayesi...

MasterChef Gülşah kimdir, kaç yaşında? MasterChef Gülşah Suna nereli? İşte biyografisi

MasterChef Türkiye'nin 3. sezonundaki en dikkat çeken yarışmacılardan biri de Gülşah Suna oldu. Vatandaşların hakkında en çok arama yaptığı yarışmacılardan biri olan Gülşah Suna ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. İşte MasterChef Gülşah Suna'nın hayat hikayesi...

MASTERCHEF GÜLŞAH SUNA KİMDİR?

10 Ekim 1992’de doğan Gülşah Suna, Üsküdar’da dünyaya gelmiştir. Terazi burcu olduğunu söyleyen Gülşah Suna, tek çocuktur.

İlkokul eğitimine Hezarfen Ahmet Çelebi’de başlayıp ailesinin işi nedeniyle Kartal/Uğurmumcu’ya taşınan Gülşah, üniversite eğitimini ise Kocaeli Üniversitesi’nde MYO Atçılık ve Antrenörlüğü üzerine almış; üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye’de belli hipodromlarda antrenörlük yapmasının ardından Pegasus Havayolları’nda 4 yıl yer işletme hostesi olarak çalışmıştır.

MasterChef’e başvurduğunda işsizlik sürecinde olduğunu söyleyen Gülşah, programa kabul edildikten sonra iş aramayı bırakıp programa hazırlandığını ifade ederken; profesyonel olarak herhangi bir aşçılık tecrübesi olmadığının altını çizmektedir.

Hobi olarak arkadaşlarına ve ailesine yemek yaptığını; ailesi hep çalıştığı için ilkokuldan bu yana mutfağa girmek zorunda kaldığını belirten Gülşah Suna, mutfak aşkını içinde taşıdığını; at binmeyi, seyahat etmeyi, alışveriş yapmayı, film izlemeyi çok sevdiğini söylemek ile birikte, yüksek ses ile ciddi kavgaların en büyük fobisi olduğunu belirtmektedir.

Magazin Haberleri Bülteni (22 Haziran 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet