Geri Dön

MasterChef Hamza kimdir? Hamza Mercimek kaç yaşında, nereli?

MasterChef 2021 sezonunda yarışan Hamza Mercimek, yarışmadaki başarısıyla dikkat çekiyor. İstanbul'da doğan yarışmacı, eğitimini yarıda bırakarak bir otelin mutfağında çalışmaya başladı. Yemeklerdeki iddiasıyla üst üste kaldığı eleme potasından çıkmayı başardı. İşte, MasterChef Hamza hakkında detaylar...

MasterChef Hamza kimdir? Hamza Mercimek kaç yaşında, nereli?

Hamza Mercimek, MasterChef Türkiye 2021 yarışmasında yemekleri ile adından söz ettiriyor. 1996 doğumlu MasterChef Hamza, farklı alanlardaki çalışmalarının ardından şef olmayı başardı. Öte yandan çeşitli yarışmalarda da başarılar elde etti. Peki, Hamza Mercimek aslen nereli?

MASTERCHEF HAMZA KİMDİR?

Hamza Mercimek, 12 Kasım 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Ümraniye’de tamamladıktan sonra liseye başlayan Mercimek, mutfağa olan aşkından dolayı okuduğu liseyi yarıda bıraktı ve kendini Sultanahmet’teki bir otelin mutfağında buldu.

Sultanahmet’teki otelde mutfağı tanıma şansı elde eden yarışmacı, Sultanahmet’teki başka bir restoranın mutfağında görev aldı. Sonrasında Feriye Lokantası’nın müdürü olan akrabası sayesinde bu mutfağa geçiş yaptı. Feriye Lokantası mutfağının kendisi için ilk profesyonel mutfak olduğunu söyleyen Mercimek, aşçılık tecrübesinin çoğunu burada edindiğini belirtti. Burada çeşitli bölümlerde çalışarak kendini geliştirme imkanı bulan Mercimek’i en çok etkileyen yemekler ise protokol yemekleri oldu.

Mercimek, daha da yenisini bulmak için buradan da ayrılarak Erzurum 9. Kolordu Ordu Komutanlığı’nda paşanın ve ordu evinin aşçılığını üstlendi. Vatani görevini tamamladıktan sonra da birçok otel ve restoran mutfağında çalışmaya devam etti. Yarışmacı, Ataşehir’deki bir mutfakta şef olmayı başardı. Burada çalıştığı süre boyunca farklı yerlerden daha iyi teklifler alan Mercimek, Karaköy tarafına geçerek mesleğini devam ettirdi. Çeşitli yarışmalara katılan Mercimek, başarıları sayesinde birçok gazete ve dergide de yer aldı. Hamza Mercimek, Instagram’da ‘hamzamercimekk’ hesabıyla paylaşımlar yapıyor. 

Seksenler dizisinin ünlü oyuncusu Kemal Kuruçay, hayatını kaybettiSeksenler dizisinde "Seyfi" karakterini canlandıran oyuncu Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti. Kültür ve Turizm Bakanlığının sosyal medya hesabında Kuruçay'ın vefat haberi, "Tiyatro ve sinemamızın sevilen ismi Kemal Kuruçay’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" ifadesiyle duyuruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber