Geri Dön

MasterChef Sefa kimdir? Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli? MasterChef Sefa biyografisi...

MasterChef Türkiye yarışması ile adını duyuran Sefa Okyay Kılıç, yarışmaya veda eden isim oldu. 'MasterChef Sefa nereli?' sorusu araştırılanlar arasında bulunuyor. Ankaralı olan yarışmacı Sefa Okyay Kılıç boyu, kilosu gibi detaylar haberimizde.

MasterChef Sefa kimdir? Sefa Okyay Kılıç kaç yaşında, nereli? MasterChef Sefa biyografisi...

MasterChef Sefa, yarışmaya ikinci defa dahil olmuştu. Yaptığı yemeklerin yanı sıra kişiliği ile de dikkatleri çeken yarışmacılar arasında bulunuyor. 13 Aralık MasterChef'e veda eden isim olaran Sefa Okyay Kılıç, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde eğitim gördü. İşte, Masterchef Sefa biyografisi...

SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

Başarılı yarışmacı, üç çocuklu ailenin en küçük çocuğu olarak 13 Haziran 1996 Ankara'da dünyaya geldi. Sefa Okyay, 2019 yılında Gazi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun oldu. Ardından Ankara'da Metropolitan Hotels ve Ato Congressium'da, Antalya Rixos Premium Tekirova'da; İngiltere Fora Restaurants'da çalışma fırsatı buldu ve İtalya Lecce'de 1 ay staj yaptı. Moleküler Gastronomi, Kore Mutfak Eğitimleri ve İtalyan Mutfağı üzerine eğitimler aldı. Türkiye'de yapılan çeşitli gastronomi festivalinde ekip koordinatörü olarak görev alan ve diğer birçok kongreye de katılabilen Sefa Okyay Kılıç, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca dillerini konuşabiliyor. Spor ile yakından ilgilenen Kılıç, MasterChef 2020'nin ana kadrosuna yedek isimlerden katıldı ve 13 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen eleme oyununda elenen isim oldu.

Sefa Okyay Kılıç, 1,80 boyunda ve 85 kilodur. 

 

 

İbrahim Tatlıses'ten 12 yıl aradan sonra ilk konserMüzik dünyasının imparatoru İbrahim Tatlıses,12 yıl aradan sonra ilk konserini Kuruçeşme'de verdi. Sahnede duygu dolu anlar yaşayan Tatlıses, en sevilen şarkılarını seslendirerek sevenleriyle hasret giderdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber