Geri Dön

MasterChef Sergen kimdir, kaç yaşında? MasterChef Sergen Özen aslen nereli?

MasterChef Sergen kimdir sorusu yarışmanın takipçileri tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. MasterChef yarışmasına geçtiğimiz sezonda katılan Sergen yemeğin sosunu koymayı unuttuğu için yarışmadan elenmişti. Bu sezon ise oldukça istekli olan elemeleri geçen ancak ana kadroya girmek konusunda son ana kadar başarılı olamayan Sergen Özen ana kadroya giren 16. yarışmacı olmayı başarmıştı. Peki MasterChef Sergen kimdir?

MasterChef Sergen kimdir, kaç yaşında? MasterChef Sergen Özen aslen nereli?

Yemek programları arasında en sevilen yarışma programı olan MasterChef 2021 kadrosunda yer alan yarışmacılar yayımlanan bölümlerde sık sık araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam haftanın ilk kaptanlık oyununun ardından takımlar arası ilk çarpışma yaşanacak. Kırmızı takım yarışmacısı Şükrü ile Mavi takım yarışmacısı arasında bir anda ipler gerilecek. Sergen'in istenilen yemekler arasında yer alan sütlaç için Kırmızı takımın sütlacı muhacir sütlacı gibi olmuş diye söz söyleyince Şükrü çileden çıkacak. Sergen'de duruma tepki gösterecek. Peki MasterChef Sergen kimdir?

MASTERCHEF SERGEN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA? SERGEN ÖZEN BİYOGRAFİSİ

MasterChef Türkiye 2021 ana kadrosuna girmeyi başaran Sergen Özen, 27 Temmuz 1996 tarihinde Tekirdağ'da doğdu. Aslen Tekirdağlı olan Sergen Özen, geçen sene de yarışmaya katılmış fakat eleme turunda yemeğin sosunu katmayı unutması nedeniyle elenmişti. Aşçılık mesleğine Tekirdağ Turizm Otelcilik Lisesinde başlayan, sonrasında Pamukkale Üniversitesinde aşçılık bölümü okuyan Sergen Özen, dokuz senedir aşçılık yapıyor. Köftecilik üzerine dükkanı olan yarışmacı, geçen sezon yaptığı hatayı yapmayacağını ve yarım kalan hesabı kapatmaya geldiğini belirtti.

Bugüne kadar yaptığı yemekler sayesinde ödüller de almıştır. İstanbul’daki gastronomi yarışmasında üçüncülüğü bulunmaktadır. Ayrıca Alanya Altın Kepçe’de birincilik elde etmiştir. Balık tutmayı çok seviyor ve yaklaşık on yıldır aşçılık yapıyor.

MasterChef Sergen Özen, ilerideki büyük hedeflerinden birisini Miami'ye Tekirdağ Köftecisi açmak ve bu köfteci dükkanı zinciri oluşturmak olduğunu belirtti.

MASTERCHEF SERGEN'İN ANA KADRO YOLCULUĞU

Demi glace sosu ile mantarlı kuzu yemeği ile şeflerin karşısına çıkan Sergen Özen, bu sefer üç şeften evet oyu alarak sonraki tura geçmeyi başardı. İkinci tur olan üçlü düello turunda Yasemin Müşerref Aksoy ve Görkem Demiral ile yarışmıştır. Şefler, yarışmacılardan Fransız usulü soğan çorbası hazırlamalarını istemiştir. Verilen süre sonunda rakiplerini geride bırakarak Masterchef yolculuğuna devam eden ve bir üst tura çıkmaya hak kazanan kişi, Görkem Demiral olmuştu.

Düellolarda elenen Sergen Özen, yarışmada bu sene getirilen kurala göre Danilo Zanna tarafından final turuna çıkarıldı. Final turunda Sergen, her gün iki oyunda oynamayı başardı. Fakat bir türlü ana kadroya giremedi. Yedek yarışmacı seçildiği gün de iki oyun da yer alan Sergen, 16. Yarışmacının seçileceği gün de iki oyunda da yer almayı başardı. 16 kez oyuna giren, on altı yemek hazırlayan Sergen, sonunda ana kadroya girmeyi başardı. İlk oyunda dalyan köfteyi en iyi hazırlayan yedi yarışmacı arasında olan Sergen Özen, yaratıcılık oyununda şeflerin beğenisini kazandı ve ismi yazılı önlüğü alarak MasterChef 2021 ana kadrosuna giren 16. yarışmacı oldu.

Derya Tuna ve komşusunu davalık eden tekme tokat kavga güvenlik kamerasında!Sarıyer'de İbrahim Tatlıses'in eski eşi Derya Tuna'nın oturduğu sitenin bahçesinde çıkan kavga, Tuna ve komşusunu karşı karşıya getirdi. İki taraf birbirini suçlarken, kavga güvenlik kamerasına yansıdı. Derya Tuna'nın, komşusuna "Kapıda adamlarım kocanı ve oğlunu öldürmek için bekliyor. Dua edin olayı İbrahim Tatlıses duymadı. Çok kötü adamlara çattınız" dediği iddia edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber