Geri Dön

Merve Dizdar kimdir, nereli, kaç yaşında? Merve Dizdar hayatı...

Masumlar Apartmanı dizisindeki Gülben karakteri ile milyonların dikkatini çeken Merve Dizdar'ın hayatına dair detaylar da merak ediliyor. Kırmızı Oda dizisine de konuk olan Dizdar, 2018 yılından bu yana kendisi gibi oyuncu Gürhan Altundaşar ile evliydi. İşte, Merve Dizdar biyografisi...

Merve Dizdar kimdir, nereli, kaç yaşında? Merve Dizdar hayatı...

Son dönemin yıldızı parlayan oyuncusu Merve Dizdar, Masumlar Apartmanı'ndaki performansıyla adından söz ettiriyor. Oyuncu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünde eğitim gördü. Semaver Kumpanya ile oyunculuğa başladı. Ardından birçok yapımda rol aldı. 

MERVE DİZDAR KİMDİR?

Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Kadir Has Üniversitesi'nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yaptı. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayıp Craft Tiyatro'da devam etti.

İlk sinema deneyimi "Bir Ses Böler Geceyi" filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dersane Üniversitede gibi yapımların yanı sıra son olarak Masumlar Apartmanı adlı dizide yer aldı. Ayrıca TRT Çocuk kanalında Arkadaşım Bıdı ve 23 Nisan Şenliğe Doğru adlı çocuk programlarının sunuculuğunu üstlenmişti. 

Oyuncu Merve Dizdar, 2018 yılında oyuncu Gürhan Altundaşar ile nikah masasına oturmuştu.

Magazin Haberleri Bülteni (26 Temmuz 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet