Geri Dön

Mesut Akusta'dan 'Teşkilat' dizisine veda

TRT1 ekranlarında yayınlanan 'Teşkilat' dizisi dün akşam 40'ıncı bölümüyle ekranlara geldi. Dizinin son bölümünde Mete Başkan, şehit oldu. Böylece Mesut Akusta da yapımdan ayrıldı. Usta oyuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ekip arkadaşlarına veda etti.

Mesut Akusta'dan 'Teşkilat' dizisine veda

Başrollerinde Mesut Akusta, Deniz Baysal Yurtçu, Çağlar Ertuğrul, Ezgi Eyüboğlu ve Tuncer Salman'ın yer aldığı Teşkilat dizisinde beklenmedik bir ayrılık yaşandı. Dizinin son bölümünde; 'Mete Başkan' karakterine hayat veren Mesut Akusta, ölerek veda etti.

METE BAŞKAN VEFAT ETTİ
Hava savunma sistemlerinin SİHA'ları tespit etmesiyle; SİHA'lar geri çekilmek zorunda kaldı. Korumasız kalan ekipten Serdar, Halit, Hulki ve Hakkı teröristlerle çatışırken diğer yanda Zehra, Pınar ve Sermet, Mete Başkan'ı hayatta tutabilmek için Ankara'ya yetiştirmeye çalıştı. Özel harekatın gelişiyle ekip cendereden çıkmayı başardı ancak bu sırada Mete Başkan hayata gözlerini yumdu.

Mete Başkan'ın ölümüyle derin bir üzüntü yaşayan ekip, büyük bir operasyon başlattı. Ekip bu suikaste karışan kim varsa hepsini tek tek ortadan kaldırmak ve Mete Başkan'ın intikamını almak için harekete geçti. Bu durum, Tövbekar'a da tövbesini bozdurdu. Yapılan operasyonların haberini alan Yıldırım sıranın kendisine geldiğini düşünerek önlem almaya çabaladı.

"YENİ PROJELERDE GÖRÜŞMEK ÜZERE"
Diziye veda eden usta oyuncu, Instagram hesabından bir paylaşım yaparak "Başından sonuna kadar çok severek yer aldığım Teşkilat dizi projesinde birlikte çalışma fırsatı bulduğum; dizimizin yaratıcıları yapımcıları Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'a yapım aşamasında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma, yönetmenlerimize, senaristlerimize, aynı seti paylaşmaktan heyecan duyduğum tüm oyuncu arkadaşlarıma ve bu çalışmamızı karşılıksız bırakmayan izleyicilerimize teşekkür ediyorum. Yeni projelerde görüşmek üzere" dedi.

Mesut Akustadan Teşkilat dizisine veda

'DENİZ BAYSAL KAYITSIZ KALMADI
Teşkilat'ın diğer başrolü Deniz Baysal Yurtçu da Akusta'nın paylaşımına; "Canım başkanım. Seni çok seviyorum Mesut abim. Tekrar tekrar çalışmak üzere" yorumunu yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber