CaddeMiss Turkey 2022 birincisi belli oldu! Türkiye'yi temsil edecek

Miss Turkey 2022 birincisi belli oldu! Türkiye'yi temsil edecek

20.09.2022 - 22:28 | Son Güncellenme:

Her yıl düzenlenen, tescilli güzellerinin taçlarını taktığ Miss Turkey 2022 birincisi belli oldu. Birbirinden başarılı ve iddialı Miss Turkey adayları, sahnede kısa bir mülakattan geçti. Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması olarak da bilinen Miss Turkey 2022'yi kazanan güzel, tacını geçtiğimiz yılın birincisi Dilara Korkmaz'dan aldı.

Miss Turkey 2022 birincisi belli oldu Türkiyeyi temsil edecek

Jüri koltuğunda Demet Şener ve Pınar Altuğ gibi Türkiye eski güzellerinin de oturduğu Miss Turkey 2022 gerçekleşti. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de Berfu Yenenler'in sunuculuğunu üstlendiği gecede; yoğun katılım arasından seçilen 20 finalist, podyumda yerlerini aldı. Yarışmayı kazanan ve 2022 Türkiye güzellik kraliçesi olan isim, Türkiye'yi uluslararası yarışmalarda temsil etme hakkını kazandı. İlk etapta finalistler arasından oylama ile yarı finale kalan 10 yarışmacı seçildi.

Haberin Devamı

Miss Supranational 2022, 8 numara ile yarışan Türkiye eski güzeli Neşe Erberk'in kızı Selin Erberk Gurdikyan oldu. Tacı geçen yılın kazananı Şira Sahilli'den aldı. 23 yaşındaki Erberk, 1.78 boyunda ve Florida Uluslararası Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi.

Miss Turkey 2022 birincisi belli oldu Türkiyeyi temsil edecek

"BENİM HEM KENDİ HEM RUHU GÜZEL KIZIM"

Neşe Erbek, Miss Turkey 2022'de üçüncü güzel seçilen kızı Selin Erberk Gurdikyan için duygusal bir paylaşımda bulundu. Erberk, paylaşımında; "Benim biricik, hem kendisi hem ruhu güzel kızım. Miss Turkey yarışmasında üçüncülük tacını takıp Miss Supranational yarışmasında Türkiye'yi temsil etme hakkını kazandı. Selin'im, sahnede yürüyüşünle bir kuğu gibi güzel, konuşmanla da kendine güvenen, kültürlü, yardımsever, gururlu, örnek bir genç kız olarak herkesin gönlünü fethettin. Devamı yurt dışında inşallah" ifadelerini kullandı. 

Haberin Devamı

MISS UNIVERSE OLDU

Miss Universe 2022, 5 numara Aleyna Şirin oldu. 21 yaşındaki Şirin, 1.76 boyunda ve Özyeğin Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencisi.

Miss Turkey 2022 birincisi belli oldu Türkiyeyi temsil edecek

İŞTE TÜRKİYE GÜZELİ

Miss World 2022 ise 19 numara Nursena Say seçildi. Tacını Dilara Korkmaz'ın elinden aldı. Nursena Say, 24 yaşında ve 1.80 boyunda. Nursena Say, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu.

Miss Turkey 2022 birincisi belli oldu Türkiyeyi temsil edecek

"ROL MODELİM AZRA AKIN"

Nursena Say mülakatta yaptığı açıklamada; "Şu anda tam olarak bir yıl önce hayal ettiğim yerde oturuyorum. 24 yaşındayım,  mimarlık bölümü mezunuyum. Yaklaşık 1 yıllık mimarlık deneyimim var. Aynı zamanda öğrencilik yıllarımda oyunculuk ve modellik deneyimim var. Benim her zaman öncelikli amacım okulumu bitirmekti. Başka hayallerimin de olduğunu fark ettikten sonra bu yola girdim. Benim için her şeyden önce güzellik için dışa yansıması. Dış görünüşten ziyade kalbi, özgüveni, kendine olan saygısı çok önemli. Benim rol modelim Azra Akın" ifadelerini kullanmıştı.

Miss Turkey 2022 birincisi belli oldu Türkiyeyi temsil edecek