Geri Dön

Müjde Ar kimdir, kaç yaşında? Müjde Ar'ın kardeşi kimdir?

Müjde Ar gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Son dakika gelen habere göre, Müjde Ar'ın kardeşi Mehtap Ar yaşamını yitirdi. Peki Müjde Ar kimdir, kaç yaşında?

Müjde Ar kimdir, kaç yaşında? Müjde Ar'ın kardeşi kimdir?

Müjde Ar'ın hayatı merak ediliyor. Birçok yapımda rol alan ünlü oyuncu Müjde Ar'ın kardeşi Mehtap Ar jayaıtını kaybetti. Acı haber sonrasında Müjde Ar2ın yaşamı merak konusu. Peki Müjde Ar kimdir, kaç yaşında? İşte Müjde Ar'ın biyografisi..

MÜJDE AR KİMDİR?

Müjde Ar, 21 Haziran 1954 tarihinde doğdu. Söz yazarı ve tiyatro oyuncusu Aysel Gürel ile gazeteci Vedat Ebrem'in (Akın) ilk çocukları olarak dünyaya geldi, Mehtap Ar'ın da ablasıdır.

Sekiz yaşında Oraloğlu Tiyatrosu'nda sahneye çıktı. 1970'lerin başlarında tiyatro ve fotoroman oyunculuğu, fotomodellik ve mankenlik yaptı. Halit Refiğ'in yönetmenliğini yaptığı, Halid Ziya Uşaklıgil'in ünlü romanının ilk televizyon uyarlaması olan 1975 tarihli Aşk-ı Memnu dizisindeki "Bihter" rolü ile bir anda şöhret oldu ve sinemaya geçti. 1977 ile 1981 arasında piyasanın isteklerine uyan çok sayıda filmde oynadı. Bu arada şarkıcı olarak sahneye de çıktı.

1980'de Atıf Yılmaz'ın yönettiği Deli Kan ve Ömer Kavur'un yönettiği Ah Güzel İstanbul gibi daha nitelikli ve iddialı yapımlarda rol almaya başladı.

Müjde Ar, 40 yılı aşkın sanat hayatında Atıf Yılmaz, Zeki Ökten, Halit Refiğ, Osman F. Seden, Nejat Saydam, Kartal Tibet, Ertem Eğilmez, Şerif Gören, Sinan Çetin, Ömer Kavur, Başar Sabuncu, Mustafa Altıoklar ve Serdar Akar gibi yönetmenlerin filmlerinde rol aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber