Geri Dön

Murat Başaran kimdir? Murat Başaran nereli, kaç yaşında?

Murat Başaran şarkıları merak ediliyor. Bir döneme damga vuran başarılı şarkıcı Başaran, Azıcık Ucundan adlı albümle çıkış yapmıştı. Leyla adlı şarkısına çektiği kliple son günlerde adından söz ettiriyor. Murat Başaran biyografisi haberimizde.

Murat Başaran kimdir? Murat Başaran nereli, kaç yaşında?

Nankör, Sana Ölürüm gibi şarkılarla sevilen sanatçı Murat Başaran, Hakan Peker'in Karam şarkısının yazarıdır. Diğer yandan birçok sanatçıya şarkı sözü ve beste veren Murat Başaran evli mi? Murat Başaran kim? İşte, detaylar...

MURAT BAŞARAN KİMDİR?

Başarılı sanatçı, Ahmet Murat Başaran tam adına sahiptir. 4 Haziran 1974 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Başaran, 1997 yılında katıldığı Pop Show adlı beste yarışmasında 2. oldu ve adını bu şekilde duyurdu. Şahin Özer'in de keşfi ile 1999 Kasım ayında Azıcık Ucundan adlı ilk albümünü çıkardı. 3 yılın ardından Hadi Sende Kudur albümünü 2002 Ağustos ayında çıkardı. Hakan Peker'in 2000 yılına damgasını vuran Karam şarkısının söz yazarı da olan Murat Başaran; Yalın, Gökhan Özen, Emel Müftüoğlu, Sezen Aksu gibi sanatçılara verdiği bestelerle bilinir.

Murat Başaran, 2005 Aralık ayında Sana Ölürüm adlı üçüncü albümünü çıkararak yükselişini sürdürdü. Bu albümdeki Nankör ve Sana Ölürüm adlı şarkıları müzik listelerinde zirvede yer aldı. 2,5 yıl aradan sonra 7 Ocak 2008'de Canın Sağolsun adlı albümünü çıkardı. 2013 yılında İşte O Sensin adlı albümü ile yeniden listelerdeki yerini aldı.

Şarkıları ile ses getiren sanatçı Murat Başaran 2013 yılından bu yana Pınar Başaran ile evlidir. 

ŞARKILARI

Albümler:
Azıcık Ucundan (1999)
Hadi Sende Kudur (2002)
Sana Ölürüm (2005)
Canın Sağolsun (2008)
İşte O Sensin (2013)
Klipler:
Azıcık Ucundan
Dert Değil
Başı Belalı Yar
Ya Ya Ya
Yok Canımın İçi
Seni Üzerler
Bir Öpücük Kesmez
Yetti Gari
Nankör
Sana Ölürüm
Değer Bilmezlere
Sarmaş Dolaş
Canın Sağolsun
Kader Bu
Sanadır Yar
Yıkılsın Meyhaneler
Vicdansız
Kara kilit
Mağrur
Alev Alev
İşte O Sensin
Gülümse Anne

Seda Sayan ve Safiye Soyman filtresiz paylaşım yaptıSeda Sayan ve Safiye Soyman, koronavirüs salgını nedeniyle evde buluşmayı tercih etti. Soyman, çektiği son videoda filtre kullanmadığına arkadaşı Seda Sayan’ı bile ikna edemedi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet