Geri Dön

'Murat canavarını biz yarattık, Acun değil'

'Yemekteyiz'in ardından 'MasterChef Türkiye' yarışmasından da diskalifiye edilen Murat Özdemir, son olarak papağanına yaptığı eziyetle tepkilerin odağında yer aldı. Murat'ın yer aldığı yarışmanın yapımcısı ve kanal sahibi Acun Ilıcalı da bir anda gündem oldu.

'Murat canavarını biz yarattık, Acun değil'

Milliyet Gazetesi'nden Özay Şendir'in, "Murat Canavarını Biz Yarattık, Acun Değil" başlıklı yazısı şöyle:
"MasterChef Murat Özdemir’in sabıka listesini gördünüz mü? Altı ayrı suçtan sabıkası çıktı, içinde uyuşturucu kullanımı da var, bilgisayar korsanlığı da...
1999’da Bodrum Gölköy’de boşandığı eşini rahatsız ettiği için, kardeşi tarafından altı yerinden bıçaklanmış, dalağı ve böbreği alınmış. Bu listeyi yazmamın sebebi, yarışma programlarına seçilen yarışmacılara dair süren tartışmalar.
Belki gelecekte bu tür programlara katılan adamlardan sabıka kaydı da istenir ama bugün çuvaldızı kendimize batırmamız lazım.
Murat ve benzeri canavarları yaratan biziz aslında. Biz deyince, önce seyirci halimizden başlamak lazım.
Yarışmalara katılmak için başvuru da bulunanları, gösterecekleri performansa göre değerlendirmiyor yapımcılar uzun zamandır. Hikayesine göre seçiyorlar. Çünkü biz kendi hikayemize yakın bulduğumuz ya da öyküsünü sevdiğimiz birini destekleme ve seyretme eğilimindeyiz seyirci olarak.
Sonra işin medya kısmı var. Şöhretini korumak için papağana işkence yapan Murat, kötü örnek de, damat adayı olarak kazandığı şöhretini korumak için canlı yayında kafasında bardak kıran Caner’in durumu daha mı farklıydı?
Bu adamlar yarışmalardan elendikten sonra haber olmak için garip garip bir sürü iş yaptılar. İlk tuhaflıkta haber olunca, tekrar olmak için daha garip, üçüncü kere haber olmak için de ilk ikisinden tuhaf şeyler yaptılar. Murat dediğimiz adam, yarışmadan elendikten sonra çok gariplik yaptı ve her seferinde başardı haber olmayı maalesef. O yüzden faturayı sadece Acun Ilıcalı’ya kesmek haksızlık. Seyirci olarak hepimiz ve medya olarak biz de suçluyuz ortaya çıkan bu saçma sapan durumdan."

Magazin Haberleri Bülteni (30 Eylül 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber