Geri Dön

Müzik beni özgürleştiriyor

Kıvılcım Ural, beş senenin ardından ‘Yıllar Sonra’ single’ıyla müzikseverlerin karşısına çıktı. Söz yazmayı sevdiğini söyleyen şarkıcı, “Müzikle uğraşmak, parçalar yazmak beni mutlu ediyor ve özgürleştiriyor” dedi

Müzik beni özgürleştiriyor

Şirketiyle yaptığı sözleşme nedeniyle single ve albüm çıkaramayan Kıvılcım Ural, yine boş durmadı. Reklam ve film müziklerine imza atan şarkıcı, bu dönemde Kaan Tangöze’yle evlenip, kızı Kristal İlayda’yı da kucağına aldı. Çocuktan sonra hayatının değiştiğini belirten Ural’la single’ını, müzik
sektörünü ve aile hayatını konuştuk.

- Yeni çıkardığınız ‘Yıllar Sonra’ single’ının hikayesi nedir?

Yıllar önce yazdığım bir şarkıydı. Yeniden düzenleyip, yayınladım. Klibi de kendim çektim. Güzel tepkiler aldığım için mutluyum.

- Sosyal medyadan nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Çok vaktim olmadığı için oraya bakamıyorum. Pozitif ve negatif bir sürü mesajlar geldiğini biliyorumama takip etmiyorum. Sadece Instagram hesabım var, oradan ise fotoğraf paylaşıp, hemen kapatıyorum. Mesajları okumuyorum.

- Sektörün kötü olduğu bir dönemde single çıkarmak risk değil mi?

Sadece ‘Güzel mekanlarda sahne alabilir miyim?’ gibi bir beklentim var. Yoksa maddi bir beklentiyle işin içine girilirse, sonunda üzülme yaşanabilir. Konserler vermek için ilerleyen zamanlarda bir albüm yapmak istiyorum. Bir single daha çıkardıktan sonra 2020’nin yaz ayında albüm çıkartabilirim.

- Sektöre uzun bir ara verdiniz. Bunun sebebi neydi?

İlk albümümü yaptığım şirketle, sözleşmeyle ilgili problemler çıkmıştı. Bitiş tarihini beklemek zorunda kaldım. Zorunlu ara verdim.

- O süreç sizi üzdü mü?

Çok üzüldüm ve içime kapandım ama üretim yapmayı sürdürdüm. Reklam ve film müziklerini gerçekleştirdim. Boş durmadım.

- Yazdığınız sözler nasıl ortaya çıkıyor?

Beni mutlu eden ya da üzen bir konuyu yazmak genetiğimde var. Kendinle yüzleşmek, ayna olmak gibi bir şey. Bu benim için bir anlamda ifade biçimi...
Müzikle uğraşmak, şarkılar yazmak özgürleştiriyor.

- Eşiniz Kaan Tangöze de müzisyen... Birbirinizekarışır mısınız?

Ona büyük saygım var, hiç karışamam. Single’ı çıkartırken kendisine danıştığımda, güzel fikirler verdi. Onunla evli olmak büyük şans. Kaan üstat, başının üstüne yıldız taşıyor.

- Kendisi evde nasıldır?

Bebekle çok ilgili... O yüzden de şanslıyım. Mutfağa da pek girmez.

- Dışarıdan bakıldığında Kaan Bey’in sert bir mizacı var gibi...

Kaan çok içten ve sıcakkanlı. Hiç egosu yok. Kalendar bir insandır. Çok müzisyen tanıdım ama Kaan en kibar ve centilmeni diyebilirim.

- Kızınız, başka tarz müzik dinlerse nasıl karşılarsınız?

İyi ve düzgün şeyler dinlerse mutlu olurum. Sonuçta o da birey olacak. Bu arada kontrolcü bir insanım. Ona kontrolcülüğüm nasıl yansır bilmiyorum.

‘Kızımla birlikte büyüyorum’

- Dokuz ay önce kızınız Kristal İlayda’yı kucağınıza aldınız. Anne olmak nasıl bir duygu?

Mucizevi bir şeymiş. Değiştim ve dünyaya bakış açımı yenilendi. Onunla büyüyorum. Ona bakınca, kendi bebekliğim aklıma geliyor. O duygular çok farklı ve derin. Şarkı sözü yazarken, düşüncelerimde kızım da oluyor.

- Çocuk için bakıcı var mı?

Bakıcı demeyelim ama günün belli saatlerinde bana yardım eden bir hanımefendi var. Haftanın belli günlerinde ve belli saatlerde destek oluyor.
Emeğini asla yadsıyamam.

- Evlilik nasıl gidiyor?

Zaten yıllardır beraberiz. Çok büyük bir değişiklik yok. Bebeğin eve gelişiyle bambaşka bir sevgi boyutu oldu.

- Gerçekten evlilik aşkı öldürür mü?

Asla! Bence aşk ölümsüz bir duygu.

Esra Dermancıoğlu'nun dans videosu çok konuşulduOyuncu Esra Dermancıoğlu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı sürpriz sonlu dans videosu takipçilerini güldürdü.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber