Geri Dön

‘Müzik yasaklanamaz!’

Sahne dünyasının ünlü isimleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi

‘Müzik yasaklanamaz!’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki akşam gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında, “Kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yoktur” şeklinde yaptığı açıklamaya, birçok sanatçı ‘KusuraBakıyoruz’ hashtag’iyle sosyal medyadan tepki gösterdi. Mekanlarda yasakların saatinin 24.00’e çekilmesi sonrasında; Nilüfer, Mahsun Kırmızıgül, Demet Akalın, Aylin Aslım, Berksan, Burhan Şeşen, Cenk Eren, Gökçe, Yüksek Sadakat, Işın Karaca, Harun Tekin, Defne Samyeli, Mabel Matiz, Ceylan Ertem, Gaye Su Akyol ve Derya Uluğ gibi sanatçılar, “Müzik yasaklanamaz!” diyerek, sahne emekçilerinin haklarını savundu. Şarkıcılara; Hazal Kaya, Farah Zeynep Abdullah, Kaan Urgancıoğlu, Dilşad Çelebi, Mert Fırat ve Oğuzhan Koç gibi oyuncular da destek verdi.

Daha önceki bir sahne fotoğrafını paylaşan Derya Uluğ, “Saat yaklaşık 00.30 idi. Tam da herkesi rahatsız ettiğim an” notunu düştü.

Işın Karaca, “Bugüne kadar kimseyi rahatsız ettiğimizi düşünmüyorum” diye konuştu.

Cenk Eren, “Sayın Cumhurbaşkanım, aldığınız bu kararı lütfen bir daha gözden geçiriniz ve geri alınız. Bu kararınız yine binlerce insanı işsiz bırakacak” şeklinde konuştu.

Nilüfer, “49 yıldır yapmış olduğum müzik hayatımda sizleri rahatsız ettim. Hakkınızı helal edin” dedi.

Seda Sayan'dan hastane odasında duygusal paylaşımSosyal medya hesabını aktif olarak kullanan ünlü isimlerden biri olan Seda Sayan, ablası ile geçtiğimiz aylarda trafik kazası geçiren eniştesinin 15'inci evlilik yıl dönümlerini kutladı. Sayan, hastane odasında yaptıkları özel kutlamayı takipçileriyle paylaştı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet