Geri Dön

Ninja Kaplumbağalar isimleri nereden geliyor? Ninja Kaplumbağalar kim kimdir?

Ninja Kaplumbağalar filmi bu akşam bir kez daha ekranlara geliyor. Yıllarca çizgi filmiyle gönüllerde taht kuran Ninja Kaplumbağalar ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri ise isimleri. Peki Ninja Kaplumbağalar isimleri nereden geliyor?

Ninja Kaplumbağalar isimleri nereden geliyor? Ninja Kaplumbağalar kim kimdir?

Fantastik eser türünde olan çizgi seri Ninja Kaplumbağalar kimdir? Ninja Kaplumbağalar isimleri nelerdir? Ninja Kaplumbağalar isimlerini nereden alıyor?

İSİMLERİ NEREDEN GELİYOR?

Ninja Kaplumbağalar mutant geçirip kötü düzene kafa tutar ve kötülere karşı mücadele verir. Sahip oldukları sanatı da silah olarak kullanırlar. Bu sanat ve mücadele kavramları semboliktir ve rönesans öncesindeki akıldan yoksun karanlık dönemle mücadele eden, Rönesans Devrimi'nin 4 öncüsünü simgeler.

Mavi bantlı kaplumbağa, Leonardo: Leonardo da Vinci'yi

Turuncu bantlı kaplumbağa, Michelangelo: Michelangelo Buonarroti'yi

Kırmızı bantlı kaplumbağa, Raphael: Raphael Sanzio'yu

Mor bantlı kaplumbağa, Donatello: Donatello'yu temsil eder.

SPLINTER USTA

Splinter Usta ise çizgi dizide büyük bir savaşçı olan Hamato Yoshi'nin evcil faresidir ve ninjitsuyu onu izleyerek öğrenmiştir. Ninja Kaplumbağalar ve Splinter Usta'nın en büyük rakibi Shredder ise Hamato Yoshi'yi öldürmüş ve onun klanının başına geçmiştir. Splinter Usta da mutasyona uğrayan kaplumbağaları iyilik uğrunda eğitir ve intikam için savaşırlar.

80'lerdeki Ninja Kaplumbağalar ve daha sonra 2000'li yıllardaki çizgi film arasında bazı farklılıklar olsa da (mesela April'in gazeteci değil bilgisayar programcısı olması, kamlumbağaların bandanalarının aynı renk olması gibi) hikaye ana hatlarıyla aynıdır.

Seksenler dizisinin ünlü oyuncusu Kemal Kuruçay, hayatını kaybettiSeksenler dizisinde "Seyfi" karakterini canlandıran oyuncu Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti. Kültür ve Turizm Bakanlığının sosyal medya hesabında Kuruçay'ın vefat haberi, "Tiyatro ve sinemamızın sevilen ismi Kemal Kuruçay’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" ifadesiyle duyuruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber