Geri Dön

‘Nobel alanlardan ne eksiğim var?’

‘Aile Arasında’ filminin özel gösterimi için Antalya’da sevenleriyle buluşan Gülse Birsel, “Nobel ya da Altın Palmiye alanlardan benim ne eksiğim var?” dedi

‘Nobel alanlardan ne eksiğim var?’

Gülse Birsel, senaryosunu yazıp, beyazperdeye taşıdığı ilk sinema filmi ‘Aile Arasında’nın gösterimi için Antalya’da hayranlarıyla buluştu. Terracity Alışveriş Merkezi’ndeki gecede yoğun ilgiyle karşılaşan Birsel, Oylum Talu’yla yaptığı söyleşide iddialı açıklamalarda bulundu. 1 Aralık’ta vizyona giren ve ilk üç günde 505 bin kişi tarafından izlenen filme olumlu dönüş aldığını söyleyen oyuncu, “Tek şikayetleri salonlar çok kalabalık olduğundan yer bulamamak. Gişe çok iyi olacak biliyorum ama benim asıl amacım projenin beğenilmesiydi. Yazar olarak bunu çok istemiştim. Nobel ya da Altın Palmiye alanlardan ne eksiğim var. Komşularımdan Orhan Pamuk, Nobel, Nuri Bilge Ceylan ise Altın Palmiye aldı. Bunlar beni motive ediyor” şeklinde konuştu. Birsel, güzellikle ilgili bir soruya ise, “Kendimi Adriana Lima gibi güzel sanacak kadar iyimserim” diyerek herkesi güldürdü.
Filmi çekerken, sinema teknolojisiyle ilgili ciddi sıkıntılar yaşadıklarını belirten oyuncu, çok geride kaldığımız yönünde eleştiride bulundu. Çekimlerde çok üşüdüklerini ve sürekli güneşi takip etmek zorunda kaldıklarını anlatan Birsel, “Sinemanın teknoloji olarak artık çok başka bir yere gitmesini istiyorum. Bir kere güneş bekleniyor. Bakıyorsun güneş buluta girmiş. Beklemeye devam. Bir güneş makinesi yapılsın. Buradan Hollywood’a sesleniyorum. Güneş makinesi kaç paraysa yapsınlar” dedi.


Magazin Haberleri Bülteni (25 Eylül 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber