Geri Dön

Nurgül'ün ‘Şahmeran’ı

Nurgül Yeşilçay’ın üç şehirde sergilenecek ‘Şahmeran’ heykelinin asistanlığını Azra Akın ile Yağmur Tanrısevsin yaptı.

Nurgül'ün ‘Şahmeran’ı

Oyunculuğunun yanı sıra son dönemde profesyonel ressamlığıyla da öne çıkan Nurgül Yeşilçay’ın tasarladığı ‘Şahmeran’ heykeli önce Mardin, ardından da İstanbul ve İzmir’de sergilenecek. Oyuncuya, tasarımını yetiştirmesi için seramik sanatıyla uğraşan Yağmur Tanrısevsin ve resim yapan Azra Akın, asistanlık yaptı. Eserin grafiti boyamalarını ise oyuncunun oğlu Osman Nejat gerçekleştirdi.

Yeşilçay, “Geçmişte olduğu gibi anaerkil sistemin bu topraklarda yeniden yeşereceğine inanıyorum. O yüzden benim ‘Şahmeran’ım da kadına özgü renkliliğini bırakamayan, geleceğin kadın hükümdarı...” dedi. Devrim Erbil, Ergin İnan ile Yeşilçay gibi 30 sanatçının ‘Şahmeran’ heykellerini özgün tasarıma dönüştürdüğü ve önümüzdeki aylarda açılışı gerçekleşecek ‘Şahmaran Mardin’ adlı projenin direktörlüğünü Zeynep Helvacı üstleniyor.

Karantina günlerinde sosyal medya hesabını oldukça aktif kullanan Nurgül Yeşilçay, esprili paylaşımlarıyla takipçilerini eğlendirdi. Öte yandan yıllardır yaptığı resimleri bu yıl sanatseverlerle buluşturan güzel oyuncu, pandemi sürecinde de bol bol resim yaptı.

Nurgülün ‘Şahmeran’ı

Behzat Uygur'dan güldüren paylaşım! İzzet Yıldızhan'dan 1000 Euro isterse ne olur?Sosyal medya paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken oyuncu Behzat Uygur, bu sefer de İzzet Yıldızhan'ın balkonda şarkı söylediği videosunun üzerine bir kurgu yaptı. Videoda Yıldızhan'dan 1000 Euro borç isteyen Uygur'u izleyenler kahkahaya boğuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet