Geri Dön

Ödüllü bilim kadınlarına destek

Gülse Birsel, Türk bilim kadınlarının ödüllendirildiği etkinlikte misafir oldu

Ödüllü bilim kadınlarına destek

L’Oréal Türkiye ve UNESCO iş birliğiyle 19’uncu kez düzenlenen ‘Bilim Kadınları İçin’ programında, ödül alan Türk bilim kadınları açıklandı. L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Sinem Sandıkçı Gökçen, UNESCO Türkiye Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz, Gülse Birsel’in onur konuğu olarak katılımıyla Four Seasons Hotel Bosphorus’taki etkinlikte, Dr. Eda Aydoğan Güngör, Dr. Gülcihan Gülseren, Dr. Nihal Terzi Çizmecioğlu, Doç. Dr. Saniye Söylemez, destek alan isimler oldu.
Birsel, “7 bin yıllık eğitim tarihinde sadece 1-2 yüzyıldır erkeklere denk eğitim alan, hatta aslında çoğu hâlâ eğitim alamayan bir cinsten bahsediyoruz. Bu hızı göz önüne alırsak, gelecekle ilgili endişelenmesi gereken erkekler...” sözleriyle dikkat çekti.

Trans birey olduğunu açıklayan Ahmet Melih Yılmaz, 'Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü' istemişTiyatro ve dizi oyuncusu Ahmet Melih Yılmaz, trans birey olduğunu açıkladı. Yılmaz'ın, 2020'de 27'nci Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü' alırken, sahnedeki konuşmasında, "Bir de bunun 'Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü'nü alırsam bu iş benim için tamamdır" dediği ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber