Geri Dön

Ozan Akbaba nereli, kimdir, eşi kim? EDHO'nun İlyas'ı Ozan Akbaba dizileri ve hayatı

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde İlyas Çakırbeyli karakterine hayat veren Ozan Akbaba, Kars'ta doğdu ve İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümünde eğitim gördü. Peki, Ozan Akbaba kaç yaşında?

Ozan Akbaba nereli, kimdir, eşi kim? EDHO'nun İlyas'ı Ozan Akbaba dizileri ve hayatı

Ozan Akbaba, 2005 yılından bu yana film, dizi ve tiyatro oyunlarında rol aldı. Öte yandan film müzikleri de yapan Akbaba, 2017 yılından itibaren Buket Arıkan ile evlidir. Oyuncu Sıla'nın Vaziyetler adlı klibinde oynadı. İşte, Ozan Akbaba hayatı...

OZAN AKBABA KİMDİR?

Akbaba, 9 Haziran 1982 tarihinde Kars'ta dünyaya geldi. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümünden mezun oldu. 2005 yılından itibaren sinema, dizi ve tiyatro oyunlarında rol alan oyuncu, öte yandan film müzikleri de yapıyor. 2014 yılında Sıla'nın Yeni Ay albümünde yer alan Vaziyetler isimli şarkının video klibinde oynadı. 2015 yılında ATV'de yayınlanmaya başlayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde İlyas Çakırbeyli karakterini canlandırıyor.

OZAN AKBABA DİZİLERİ

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz - 2015 - (İlyas Çakırbeyli)
Güldür Güldür (Şenol)
Poyraz Karayel - 2015 (Taner)
Arka Sokaklar - 2014 (Doktor Veysel)
Kuzey Güney - 2012-2013 (Sümer Tezkan)
Cennetin Sırları - 2011 (Zafer)
Kavak Yelleri - 2007
Kırık Kanatlar - 2005

'Ece Ünel İle Susma'da acılı anne ihbarcı ve katil zanlısına seslendiKanal D’nin sunuculuğunu deneyimli haberci Ece Üner'in yaptığı 'Ece Üner İle Susma'da 21 yıl önce Şişli'deki evinde vahşice öldürülen lise öğrencisi Çağla Tuğaltay dosyasında ortaya çıkan yeni tanık ve tanığın ifadesi gündeme geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber