Cadde Özkan Uğur'un doktorundan duygulandıran paylaşım: Ne yaptık ne ettiysek olduramadık!

Özkan Uğur'un doktorundan duygulandıran paylaşım: Ne yaptık ne ettiysek olduramadık!

10.07.2023 - 17:24 | Son Güncellenme:

Efsane müzik grubu MFÖ'nün üyelerinden Özkan Uğur (69), önceki gün yaşamını yitirdi. Daha önce yendiği lenf kanseri hastalığı nükseden usta sanatçı, geçtiğimiz ay entübe edilmişti. Yarın son yolculuğuna uğurlanacak olan usta sanatçının yoğun bakım doktorundan duygulandıran bir paylaşım geldi.

Özkan Uğurun doktorundan duygulandıran paylaşım: Ne yaptık ne ettiysek olduramadık

Şarkıları ve rol aldığı yapımlarda canlandırdığı karakterlerle gönüllerde taht kuran Özkan Uğur, 2013 yılında yakalandığı lenfomayı tedavi sürecinin ardından atlatmıştı. Hastalığı nükseden usta müzisyenin yoğun bakımda olduğu ve entübe edildiği ortaya çıkmıştı. Hayranları sanatçıdan gelecek iyi haberi beklerken, Özkan Uğur tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Haberin Devamı

AKM'DE TÖREN DÜZENLENECEK

Üsküdar'daki özel bir hastanede hayata veda eden Özkan Uğur, yarın saat 11.00'de Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak. Uğur'un cenazesi, Taksim Camii'nde öğle vaktinde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Özkan Uğurun doktorundan duygulandıran paylaşım: Ne yaptık ne ettiysek olduramadık

Özkan Uğur'un yoğun bakım doktoru Aylin İlksöz, ünlü sanatçının ardından duygusal bir paylaşım yaptı:

"ACINIZI PAYLAŞMAMA İZİN VERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM"

Yoğun bakımda çalışan bir anestezi doktoru olarak maalesef işimin bir parçası insanlara sevdiklerinin ölüm haberi vermek. Bunun en zor olduğu anlardan biri dün Özkan Uğur'un ailesine onun ölüm haberini verdiğim an oldu. Özkan Uğur'la ilgili anlatılacak çok şey var, ama şu an şarkılarından, oyunculuğundan ya da Ali Desidero'yu bile ezbere biliyor oluşumdan değil son 1.5 aydır yoğun bakımımızda yatarken tanıdığım Özkan Uğur'dan bahsetmek istiyorum. Yoğun bakımlar bence insanın en gerçek halini gördüğümüz yerler. Ölüm gerçeği devreye girince birkaç gün önce uykularınızı kaçıran başka dertleriniz önemsiz ayrıntılara dönüşüyor, toplum baskısından kurtulup tam olarak kimseniz ona dönüşüyorsunuz. Günlük hayatta nazik bir insan olmak çok takdir ettiğim bir özellik ama illa gerçek olmak zorunda değil. Oysa yoğun bakım yatağında yatarken en zorlandığın anlarda bile teşekkür etmeyi ve lütfen demeyi ihmal etmemek, gülümsemeye devam etmek... Bu, hayatta çok az insanın erişebileceği bir erdem. Çok teşekkür ederim Özkan abi bize zor durumda olmanın kaba olmak için bir bahane olmadığı gösterdiğin için. O anlarında bile saçlarının yıkanıp taranmasından aldığın keyif için. Bir an bile hayat sevincini, güler yüzünü ve nezaketini kaybetmediğin için. Bu özelliklerinle bizlere yine örnek olduğun için. Seninle tanışmak ve bu süreçte sana eşlik etmek benim için bir onurdu!Sevgili eşi Aysun Aslan ve oğlu Alişan Uğur, sizlerle ilgili de yazabileceğim tonlarca güzel şey var. Ama aranızdaki sevgiye tanık olmamıza izin verdiğiniz için, size verdiğimiz en kötü haberlerden sonra bile mutlaka içtenlikle teşekkür ettiğiniz için, acınızı paylaşmama izin verdiğiniz için çok teşekkür ederim size. Biz büyük bir ekip olarak uzun süredir elimizden gelen her şeyi yapıyorduk, ama ne yaptık ne ettiysek olduramadık...

Özkan Uğurun doktorundan duygulandıran paylaşım: Ne yaptık ne ettiysek olduramadık