Geri Dön

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın konuğu Özlem Özdil kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Bu akşam 'Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın' konuklarından biri Özlem Özdil. Türküleriyle programa renk katan Özdil'in hakkındaki bilgiler merak edilmeye başlarken "Özlem Özdil kimdir, kaç yaşında ve nereli?" soruları soruluyor.

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın konuğu Özlem Özdil kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Özlem Özdil bu akşam 'Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın' konuğu oluyor. Türkülerin söyleneceği programın takipçileri "Özlem Özdil kimdir, kaç yaşında ve nereli?" sorularını soruyor. İşte Özdil 'in biyografisi...

ÖZLEM ÖZDİL KİMDİR ?

Özlem Özdil, 8 Aralık 1979 yılında Almanya'nın Hannover kentinde doğdu. Babasının ismi Veli Özdil annesinin ismi ise Nadide’dir. Dedesi Aksaray’dan zamanında İzmir'e göç etmiştir. Halk ozanı olan babası Dursun Özdil'den ilk bağlama ve repertuvar derslerini aldı. Sinan Çelik'in kendisini keşfetmesi ile birlikte 17 yaşında Türkiye'ye geldi. Sesinin güzelliği ve bağlama çalmadaki yeteneğini Sinan Çelik, Musa Eroğlu, Güler Duman, Çetin Akdeniz ve Güray Hafiftaş gibi duayenler ile yaptığı ortak çalışma ile daha da geliştirdi.

Çok iyi Almanca, İngilizce ve iyi Fransızca biliyor. Başta TRT kanalları olmak üzere özel kanallarla birlikte yüzlerce televizyon programına çıkmıştır. Aktif olarak da Radyo / Televizyon Programları, Konser & Festivallere katılmaya devam ediyor.

ALBÜMLERİ

Özlem Özdil Hoy Nani - Şubat 2012

Özlem Özdil & Güler Duman - Yollarına Kar mı Yağdı - Ekim 2006

Özlem Özdil Zamansız Yağmur - Kasım 2004

Özlem Özdil Gönlüm Dağlarda - Ağustos 2000

Özlem Özdil Yürü Be Haydar - Nisan 1998

Özlem Özdil Uzakların Türküsü - Temmuz 1996

Magazin Haberleri Bülteni (10 Mayıs 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet