Geri Dön

Postacı filmi nerede, hangi semtte çekildi? Postacı oyuncuları ve konusu...

Başrollerini Kemal Sunal ile Fatma Girik'in paylaştığı Postacı filmi, 1984 yılında çekildi. Adem ile Sevtap'ın neredeyse imkansız aşkını izleyenlerin karşısına çıkaran filmin çekimleri İstanbul'da yapılmıştır. İşte, Postacı filmi oyuncu kadrosu...

Postacı filmi nerede, hangi semtte çekildi? Postacı oyuncuları ve konusu...

Postacı filminin yönetmenliğini ve yapımcılığını Memduh Ün üstleniyor. Senaryosu ise Umur Bugay tarafından kaleme alınıyor. 1984 yapımı bir Türk filminin başrollerini Kemal Sunal ve Fatma Girik paylaşıyor.

POSTACI FİLMİ KONUSU

Sevtap ve mahallede görevli posta dağıtıcısı Adem birbirlerine sevdalıdır. Sevtap 30 yaşına kadar bekar kalmış ve onu kimse beğenmemiştir. Adem'e kalmıştır. Fakat bu aşka karşı çıkan biri vardır; Sevtap'ın ağabeyi Latif. Latif Alman kültürü ile yetişmiş ancak ki aşığın ilişkilerine sıcak bakacak türde bir ağabey değildir. Bir gün Sevtap ve Adem, Sevtap'ın babasına olayı kabul ettirebilmek içini onun ağzından bir telgraf çekerler. Bu telgraftan sonra düğün hazırlıklarına başlanır. Fakat bu esnada ağabey Latif Almanya'dan Türkiye'ye kesin dönüş yapar ve ikilinin foyası ortaya çıkar. Latif, Adem'i vurmak pahasına bu işe karşı çıkar. Daha sonra hiç gönlü olmasa da bu evliliği kabullenir ve Adem'in her istediğini yerine getirir.

POSTACI HANGİ SEMTTE ÇEKİLDİ?

Kemal Sunal ve Fatma Girik'in muhteşem oyunculuğu ile Postacı filmi İstanbul'un Beşiktaş semtinde çekilmiştir. 

POSTACI FİLMİ OYUNCULARI

Kemal Sunal - Adem
Fatma Girik - Sevtap
Erdal Özyağcılar - Latif
İhsan Yüce - Rasim
Nezahat Tanyeri - Adem'in Annesi
Gülümser Gülhan - Petra
Yaşar Güner - Müzezzin Lütfü
Ulvi Alacakaptan - Şükrü
Necdet Yakın - Selami
Cevdet Arıkan - Polis
Ali Karagöz - Ahmet
Tuncer Sevi
Ahmet Açan
Jale Efecik - Berna
Can Kolukısa - Ferit

Seksenler dizisinin ünlü oyuncusu Kemal Kuruçay, hayatını kaybettiSeksenler dizisinde "Seyfi" karakterini canlandıran oyuncu Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti. Kültür ve Turizm Bakanlığının sosyal medya hesabında Kuruçay'ın vefat haberi, "Tiyatro ve sinemamızın sevilen ismi Kemal Kuruçay’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" ifadesiyle duyuruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber