Geri Dön

Prangalı Yarim filmi konusu nedir? - Prangalı Yarim başrol oyuncuları kimler, film nerede çekildi?

Merakla beklenen Prangalı Yarim filmi bu akşam FOX TV'de ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Peki heyecanla araştırılan ve 2018 yılında gösterime giren Prangalı Yarim filminde kimler oynuyor ve filmin konusu nedir? İşte hem bu soruların yanıtları hem de Prangalı Yarim filminin çekildiği yer ve zaman ile ilgili ayrıntılar...

Prangalı Yarim filmi konusu nedir? - Prangalı Yarim başrol oyuncuları kimler, film nerede çekildi?

PRANGALI YARİM OYUNCULARI KİMLER, FİLM NEREDE ÇEKİLDİ?

Çekimleri Şile'de yapılan Prangalı Yarim filmi Öykü Çelik ve Ekin Mert Daymaz’ı bir araya getirmişti. Çelik ve Daymaz, filmde kavuşmak için her şeyi göze alan iki aşığı canlandırıyor. İkiliye kadroda Aydan Burhan, Mert Efe Günaydın, Serhat Özcan eşlik ediyor.

PRANGALI YARİM KONUSU NEDİR?

Bahri ve Merve küçük bir kasabada yaşayan, çocukluktan beri birbirlerine aşık iki gençtir. Evlendikten sonra kasabayı terk edip, filmlerde dizilerde görüp özendikleri gibi bir hayat için İstanbul'da yaşamak istemektedirler.

Ne var ki, babaları küçük bir meseleden dolayı kavga etmiş ve 12 yıldır birbirlerine küsmüştür. Kasabanin ileri gelenleri, belediye başkanı, kaymakam bile araya girmiş, bu iki inatçi adami barıştıramamışlardır. İki genç, umutla babalarının barışmasını ve evlenmeyi beklemektedir.

Kasabaya yeni tayin olan kaymakam bu küslüğü duymuş ve özel bir ziyaret tertip ederek, iki adamın barışması sağlanacak hem de bu barışın temini olarak, birbirini seven iki gencin izdivaci için de söz alınacaktır. Bahri'nin babasi Galip, Merve'nin babası Muzaffer, kaymakamın isteği karşısında daha fazla dayanamaz ve barişirlar. Kaymakamin bir isteği daha vardir. Muzaffer'den kızını istemeye gelmelerine müsaade etmesini ister ve vereceğine dair söz alir. Muzaffer kabul eder ama bir şarti vardir; en küçük bir falso görürsem iptal ederim der. Herkesin efendi ve dürüst bir genç olarak tanıdığı Bahri'ye kefil olurlar.

Ancak zengin bir adamın oğlu Mahmut'un gözü Merve'dedir. Sosyal medyada Merve'nin fotosunu beğendiğini öğrenen bahri, yanina sabri'yi de alip mahmut'un kulağini çekmeye gitmiş, mahmut ondan kaçarken yola atlamiş ve bir kamyon çarpmiştir. şikayetçi olunca dava açilmiş, aylardir sonuçlanmasini beklemektedir.

Mahkemeden elektronik pranga takılması ve 3 ay boyunca evinin 100 metre uzağına gidemeyecek kararı çıkar. Bu olay duyulursa Merve'nin babasi evlenmelerine asla razi olmayacaktir. Her şey bitti sanan Bahri'nin imdadına kankası Sabri yetişir. Pranga ortaya çıkmadan düğünü halledebileceklerini söyler. büyük bir gizlilik içinde, bin bir türlü oyunla gelişecek zorlu bir maceraya başlarlar.

 

Magazin Haberleri Bülteni (19 Haziran 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet