Geri Dön

Rekortmen Cumali!

Sosyal medyanın en ünlü isimlerinden Halil Söyletmez'in yarattığı komik karakter Cumali Ceber sinema filmi ile bir rekora imza attı.

Rekortmen Cumali!

4 Ağustos Cuma günü sinemalarda vizyona giren film, gelmiş geçmiş en iyi yaz sezonu Türk filmi açılışını daha ilk günkü seyirci rakamı ile yaptı. Filmi ilk gününde 44 bini aşkın biletli seyirci sinemada izledi. Ferhat Göçer, Ece Seçkin, Gökhan Keser gibi ünlü isimlerin de konuyla oyuncu olarak yer aldığı film sinemacıların yüzünü güldürdü. İlk hafta sonunu 100 bin kişinin üstünde açması beklenen “Cumali Ceber”, daha önce Türk filmleri içinde ilk hafta sonunda (üç günde) 43 bin kişilik yaz rekorunu elinde bulunduran Nuri Bilge Ceylan imzalı Kış Uykusu'nu ilk gününde geçti.

Seyircisi ile izlemeye gittiği salonlarda büyük bir izdihama yol açan Halil Söyletmez’in ilk sinema filmi “Cumali Ceber: Allah Seni Alsın”ın senaryosu Cihan Berk Berkeban kaleme aldı. Filmin yapımcısı ise daha önce Azem serisi ile adını duyurmuş olan RETROPRO.

Yıldırım Mayruk'tan ağlatan vedaTürk modasının ünlü terzilerinden Yıldırım Mayruk (1960-2020) ve "Terzi Yamağı" Barbaros Şansal (1990 -2020), tarihi Fişekhane’de gerçekleşen jübileyle meslek hayatlarına veda ettiler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber