Geri Dön

Reşit Karabacak kimdir, nereli? Reşit Karabacak kaç yaşında ve neden öldü?

Reşit Karabacak ismi, Survivor 2021 yarışması ile yeniden gündeme geldi. Şampiyon güreşçi Reşit Karabacak'ın oğlu da araştırılıyor. Survivor yarışmasında yer alan Yunus Emre Karabacak ile birlikte baba Karabacak da öne çıktı. Peki, Reşit Karabacak öldü mü, neden öldü?

Reşit Karabacak kimdir, nereli? Reşit Karabacak kaç yaşında ve neden öldü?

Güreş alanında Avrupa Şampiyonası birinciliği ve Dünya Şampiyonasında da dereceleri bulunan ünlü güreşçi Reşit Karabacak, son dönemde oğlu Yunus Emre Karabacak sayesinde gündemde sıklıkla yer alıyor. İzleyenler, 'Reşit Karabacak kimdir, oğlu kim?' gibi soruları araştırıyor. İşte, Reşit Karabacak biyografisi...

REŞİT KARABACAK KİMDİR?

Karabacak, 5 Temmuz 1954, tarihinde Erzurum'da dünyaya geldi. Türk güreşçi olarak nam saldı. Güreş sporuna 1973 yılında İzmir'de başladı ve ardından başarıları sırayla geldi. Balkan Oyunları, Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası'nda birincilikleri ve Dünya Şampiyonası'nda dereceleri vardır. Milli Takım antrenörlüğü yapmıştır.

1983 yılında serbest stil güreşte Avrupa şampiyonu olan Reşit Karabacak, 1983'te Budapeşte'de Bulgar etnik Türklerinden Efraim Kamberov'u (Efraim Kamberoğlu) yenerek Avrupa şampiyonu olmaya hak kazandı.

19 Ekim 2020 tarihinde Bursa'da kalp rahatsızlığı ile beraber seyreden COVID-19 nedeniyle tedavi gördüğü bir hastanede 66 yaşında hayatını kaybetti.

 

Nusret doğduğu köyü paylaştıSaltbae (Tuzlama) hareketiyle tüm dünya fenomen haline gelen ünlü işletmeci Nusret Gökçe, 34 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından doğduğu köye ait bir video paylaştı. Gökçe, paylaşımına İngilizce olarak "Ramazan mübarek olsun" notunu düştü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet