Geri Dön

Robin Wright ücret eşitsizliği hakkında konuştu

Erkek başrollerin daha fazla ücret aldığını savunan oyuncu Robin Wright, kendisine 'House of Cards' dizisindeki rol arkadaşı Kevin Spacey'den daha az para vermek için sunulan bahaneyi dile getirdi.

Robin Wright ücret eşitsizliği hakkında konuştu

Independent Türkçe'nin The Telegraph'tan aktardığına göre; Robin Wright, ücret eşitliği hakkında açıklamalarda bulundu. Wright, stüdyo patronlarının 'House of Cards' dizisinde kendisine Kevin Spacey'den daha az ödeme yapmak için sunduğu bahaneyi açıkladı.
Wright, "Kim daha popülerse ona daha fazla ödeme yapıldığını öğrendim. Ve 'Tamam, anlaşılabilir' diye düşündüm ama biraz araştırdıktan sonra döndüm ve 'Aslında algoritmalar bunu söylüyor, öyleyse yeniden soruyorum neden aynı miktarı almıyorum?' dedim. Ve cevabın ne olduğunu biliyor musunuz? 'Pekala, hiç Akademi Ödülü kazanmadın" ifadelerini kullandı.
"BURASI HALA BİR ERKEK DÜNYASI"
Ödemeyle ilgili aynı durumun bugün de gerçekleşeceğine inanıp inanmadığı sorulan Wright, "Bana söylenenlere inanabilir miyim hâlâ bilmiyorum. Burası hâlâ bir erkek dünyası çünkü başrolü paylaştığınız erkek oyuncuyla aynı ücreti aldığınızı ifade ederken gözünüzün içine baka baka yalan söylüyor olabilirler. Dolayısıyla bu değişecek şeyler listesinde tepede yer alıyor" dedi.
55 yaşındaki Wright şimdiye kadar hiçbir Oscar ödülüne aday gösterilmezken Spacey'nin iki Oscar'ı bulunuyor.
ROL ARKADAŞINI SAVUNMUŞTU
Daha önce Robin Wright, adı taciz iddialarına karışan Kevin Spacey için, “İnsanların değiştiğine, kendilerini yenilediğine ve bir şansı daha hak ettiklerine inanırım” diyerek rol arkadaşını savunmuştu.

Robin Wright ücret eşitsizliği hakkında konuştu

12 Haziran 2021 Magazin Haberleri Bülteni12 Haziran 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet