Geri Dön

ŞABAN OĞLU ŞABAN NEREDE ÇEKİLDİ? Şaban Oğlu Şaban oyuncuları kim, konusu nedir?

Şaban Oğlu Şaban filmi, Kemal Sunal'ın başrolünde yer aldığı yerli yapımdır. Şaban karakterinin etrafında şekillenen olayların ekrana geldiği film, sinema salonlarının arından televizyon ekranlarında da sevilerek izleniyor. İşte, Şaban Oğlu Şaban filmi oyuncu kadrosu...

ŞABAN OĞLU ŞABAN NEREDE ÇEKİLDİ? Şaban Oğlu Şaban oyuncuları kim, konusu nedir?

Filmin yönetmenliğini Ertem Eğilmez yürüttü, yapımcılıklarını da Nahit Ataman ve Ertem Eğilmez üstlendi. Yeşilçam'ın dikkat çeken filmi 1977 yılında gösterime girdi. Başrollerinde de Kemal Sunal, Halit Akçatepe ve Şener Şen gibi isimler yer alıyor.

ŞABAN OĞLU ŞABAN KONUSU

Askerde kumandanı Hüsamettin'i sürekli yaralayan ve türlü sakarlıklar yapan Şaban ile askerlikten sonra bir eğlence yerinde birlikte çalgıcılık yaptığı asker arkadaşı Ramazan, çalıştıkları yerde kanto yapan Nigar'a aşık olurlar. Sivil hayatta bir polis olan Hüsamettin ve teşkilatının aylardır yakalayamadığı Kadırgalı Eşref'i tesadüfen yakalayıp Hüsamettin'in kayınpederi olan Nazır Paşa'nın gizli polisi olurlar. Nazır Paşa onlara kızkardeşinin kaybolan elmasını bulma görevi verecektir.

ŞABAN OĞLU ŞABAN FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

1977 yılında yapılan yerli filmin yönetmenliğini Ertem Eğilmez yapmıştır. Sadık Şendil'in senaristliğini yaptığı film Yeşilköy'de bir köşkte çekilmiştir.

ŞABAN OĞLU ŞABAN OYUNCULARI

Şaban - Kemal Sunal
Ramazan - Halit Akçatepe
Hüsamettin - Şener Şen
Hala/Tavuk Teyze - Adile Naşit
Nazır Paşa/Sıtkı Baba - Sıtkı Akçatepe
Safinaz - Ayşen Gruda
Nigar - Ayben Erman
Kadırgalı Eşref - Dinçer Çekmez
Selma - Sevda Aktolga
Binnaz - Sevil Üstekin
Yunus Kaptan - Şevket Altuğ
Yunus Kaptan'ın Eşi - Güler Ökten
Neşet - Necdet Yakın
Sünnetçi Sumrullah Canyakmaz - İhsan Yüce
Eşref'in adamı - Tevfik Şen
Polis - Ergin Orbey

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber