Geri Dön

Sadakatsiz'in Volkan'ı kimdir? Volkan'ı oynayan Caner Cindoruk kaç yaşında, nereli, evli mi?

Caner Cindoruk, Sadakatsiz dizisinde canlandırdığı Volkan karakteri ile son dönemin popüler isimlerinden. Başarılı oyuncu, dizide Cansu Dere ve Melis Sezen ile başrolü paylaşıyor. Cindoruk, 1980 yılında Adana'da doğdu ve eğitimini de Adana'da tamamladı. Peki, Caner Cindoruk evli mi, boyu kaç?

Sadakatsiz'in Volkan'ı kimdir? Volkan'ı oynayan Caner Cindoruk kaç yaşında, nereli, evli mi?

Sadakatsiz dizisinin Volkan'ı Caner Cindoruk, ailesi aracılığı ile oyunculuğa adım attı. İki kardeşi ve amcası de oyuncu olan Cindoruk, Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu'nda profesyonel olarak kariyerine başladı. Beynelmilel filmi ile de sinemaya adım attı. İşte, Caner Cindoruk'un hayatı...

CANER CİNDORUK KİMDİR?

Cindoruk, 17 Nisan 1980 tarihinde Adana'da dünyaya geldi. Annesi Müşerref, babası ise iki kez Orhan Kemal Öykü Ödüllü öykü yazarı Zafer Doruk’tur. Münir Can Cindoruk ve Taner Cindoruk adında iki kardeşi de oyuncu olan isim, ailesinin de etkisiyle tiyatroya yöneldi. Amcası Erdal Cindoruk da tiyatro oyuncusudur. Çukurova Üniversitesi'den mezun oldu. İlk profesyonel rolüyse Fehim Paşa Konağı'ndaki Yusuf karakterini oynadı. 1997 yılında Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu ile beraber ilk profesyonel tiyatro oyununa çıktı. On yıl boyunca Seyhan Belediye ve Adana Şehir Tiyatro'larında oyuncu olarak görev aldı.

2006 yılında dört çocukluk arkadaşıyla İstanbul’a geldi. Aynı yıl Beynelmilel filmi ile birlikte sinema kariyerine başladı. Bu filmde Özgü Namal ile birlikte rol aldı. 2008 yılında ise Kelebek filminde oynadı. 2007 yılında, Kara Güneş adlı diziyle birlikte televizyon dizilerinde görülmeye başlayan Cindoruk, 2008 yılında Geç Gelen Bahar ve Yaprak Dökümü dizilerinde rol aldı.

Caner Cindoruk, 2009 yazında başlayan ve Orhan Kemal'in aynı adı taşıyan unutulmaz eserinden uyarlanan Hanımın Çiftliği adlı dizide Kemal rolünü canlandırdı. 2012 yılında yönetmen Bahman Gobadi’nin Gergedan Mevsimi filminde Yılmaz Erdoğan, Beren Saat ve Monica Bellucci’yle oynadı. 2013 yılında Uğur Yücel, Gökçe Bahadır gibi ünlü isimlerle Aramızda Kalsın adlı dizide başrol oynadı. 2014 yılında yönetmenliğini Nesli Çölgeçen’in yaptığı Çalsın Sazlar adlı sinema filminde başrolleri Belçim Bilgin ve Engin Hepileri ile birlikte paylaştı. 2015 yılında Iraklı yönetmen Hiner Saleem'in çektiği Dar Elbise adlı sinema filminde oynadı.

Cindoruk, 2016 yılında yönetmenliğini Zeki Demirkubuz’un yaptığı Kor adlı sinema filminde yer aldı. 2016 yılında İstanbul Sokakları adlı dizide yer aldı. 2021'de Kanal D'de yayınlanmaya başlayan Sadakatsiz dizisinde başrolünü oyuncu Cansu Dere ve Melis Sezen ile paylaşıyor. Oyuncu 1,85 boyundadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber