Geri Dön

Sami Özer kimdir? Sami Özer aslen nereli, kaç yaşında?

Sami Özer kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam ekrana gelecek olan Berat Kandili özel İbo Show konukları arasında yer alan Sami Özer tasavvuf müziği sanatçısı olarak biliniyor. Erken yaşlarda tanıştığı tasavvuf müziği ile ünlü bestekarların aracı olması ile Emin Ongan tarafından kabul edilen ve ders alan Sami Özer 13 yıl boyunca Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde eğitim aldı. İşte Sami Özer hakkında merak edilenler...

Sami Özer kimdir? Sami Özer aslen nereli, kaç yaşında?

Sami Özer kimdir sorusu merak içerisinde araştırma konusu olmaya devam ediyor. İbo Show'un bu haftaki konukları arasında yer alan Sami Özer, Türk Tasavvuf müziği sanatçısı olarak biliniyor. İşte Sami Özer hakkında bilinmeyenler...

SAMİ ÖZER KİMDİR?

Sami Savni Özer (1950, İstanbul) Türk tasavvuf müziği sanatçısı. Erken yaşta tanıştığı tasavvuf müziğinde dönemin ünlü bestekârlarından Amir Ateş'in aracı olması sonrası Emin Ongan tarafından öğrenci olarak kabul edildi ve 13 yıl boyunca Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde Klasik Türk müziği eğitimi aldı. Eğitimi sonrası, Klasik Türk müziği ve tasavvuf müziğinden oluşan geniş bir repertuvara sahip oldu. 1974 yılında yapılan "Altın Ses" yarışmasında, Türk sanat müziği dalında birincilik ödülü aldı. Sonraki yıllarda TRT'nin açmış olduğu sözleşmeli sanatçı sınavında başarılı oldu ve İstanbul Radyosu'nda bir süre görev yaptı.

1985 yılında Türk Tasavvuf Mûsikisi ve Folklorunu Araştırma ve Yaşatma Vakfı'nda Cerrahi Dergahı'nın lideri Sefer Dal ile uzun süre çalışmalar yaptı. Her Şey Çok Güzel Olacak filminin müzikleri "Bu Ne Biçim Hikâye Böyle" ve "Fırtınalar" adlı şarkılarını Mazhar Alanson'la birlikte seslendirdi. Fahir Atakoğlu'nun çeşitli çalışmalarına eşlik etti. Yurt içi ve yurt dışında birçok etkinlikte sahne aldı.

Diskografi

Ey Allahım (1-2-3)

Divane Gönlüm

İnliyoruz Hasretinle

Yağmur Aşık'a hapis şoku!Eski milli futbolcu Emre Aşık ve eşi Yağmur Aşık'ın çekişmeli boşanma davasında, mahkeme Yağmur Aşık'ın 3 günlük zorlama hapsine karar verdi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet