Geri Dön

Sema Ergenekon: Seyirci bulmacayı sevdi

‘Yargı’nın senaristi Sema Ergenekon, “Seyircimiz hem şaşırmayı hem de ona bir bulmaca sunulup, oyun oynama fırsatı verilmesini çok sevdi” dedi.

Sema Ergenekon: Seyirci bulmacayı sevdi

Kanal D’nin ilgiyle izlenen dizisi ‘Yargı’da bu pazar ekrana gelecek beşinci bölümünde katilin kim olduğu ortaya çıkacak. Başrolünü Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, oyuncu kadrosunda Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Mehmet Yılmaz Ak, Ali Seçkiner Alıcı, Arda Anarat, Ece Yüksel, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Onur Durmaz ve Nilgün Türksever gibi isimlerin yer aldığı proje, merak uyandırmaya devam ediyor. Cinayetin sır perdesinde sona gelinirken, yapımın senaristi Sema Ergenekon, sorularımızı cevapladı.

- ‘Yargı’da çember her bölümde daraldı... Şüpheliler listesine Yekta da (Uğur Polat) eklenince izleyicinin kafası iyice karıştı. İzleyicileri nasıl bir bölüm bekliyor?

Seyircimiz hem şaşırmayı hem de ona bir bulmaca sunulup, oyun oynama fırsatı verilmesini çok sevdi. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Karşılığını bulması umuduyla çıktığımız bu yolda verdiğimiz keyfi sürdürebilmek en büyük görevimiz artık... Bu yüzden seyirciyi de sıkmadan yeni oyunların kurulduğu, yeni çelmelerin takıldığı ve yaşananların daha büyük olaylara sebebiyet verdiği bölümler hazırlamaya çalışıyoruz. Beşinci bölüm de onlardan biri...

- Dizinin takip edenlerine önceki bölümlerde ‘spoiler’ verdiniz mi? Bir aksesuar ya da bir cümle gibi...

İlk bölümden itibaren katilin kim olduğunu öğrendiklerinde, ‘Hımm bu yüzdenmiş...’ diyecekleri anlar sakladık. Arzu ediyoruz ki bunları da paylaşacağız.

- Sizce, izleyenler katili öğrendiğinde, “Vay be”, “Nasıl yani?” gibi şok olacakları tepkiler verecek mi?

Cinayet gecesi daha birinci bölüm yazılmadan tasarlanmıştı. Bütün matematiği o geceden sır saklamak üzerine kurmaya çalıştık. Tabii ki bazı seyircilerimizin doğru tahminleri var. Ama ‘Kim yaptı?’ sorusunun ötesinde bir soru da ‘Neden yaptı?’ ve cinayetin nasıl işlendiği... Bu soruların cevaplarını da beşinci bölümde bulacaklar.

- Dizide herkesin bir sırrı var. Gizemler çözülmeye başlayacak mı? İlerleyen bölümlerde izleyiciyi neler bekliyor?

Bazı sırlar, sorular cevaplarına kavuşurken; yepyeni sorular ve sırlar doğuruyor. Olaylar sanki kartopu gibi başlayıp, bir çığ haline dönüşüyor. Katili beşinci bölümde açıklama fikri yine diziyi ilk tasarladığımız ve birinci bölümü yazdığımız zamanda alınmış bir karar. Bu yaşanan büyük ve etkili olay, karakterlerimizin hayatında bambaşka olaylara sebep oluyor; yine elimizden geldiğince şaşırtıcı kurgularla ters köşelerle bezenerek...

Sema Ergenekon: Seyirci bulmacayı sevdi

'Yargı'nın Eren Komiser'i Uğur Aslan türkü söyledi! Sosyal medyada gündem olduKanal D ekranlarında yayınlanan 'Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki konuklarının arasında yer alan Uğur Aslan, söylediği türkülerle hem program sunucuları Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici'yi mest etti hem de mimik ve hareketleriyle sosyal medyada viral oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber