Geri Dön

Silivri'deki 40 yıllık komşuları Cüneyt Arkın'ı anlattı

Türk sinemasının usta isimlerinden Cüneyt Arkın'ın (85) hayatını kaybetmesi, sanatçının tüm sevenlerini büyük bir yasa boğdu. Silivri'de bir yazlığı olan ünlü ismin 40 yıllık komşuları, Yeşilçam efsanesi Arkın'ı anlattı.

Silivri'deki 40 yıllık komşuları Cüneyt Arkın'ı anlattı

Birçok unutulmaz filme imza atan Yeşilçam'ın ustası Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. 'Kara Murat' karakterine hayat verdiği filmler başta olmak üzere çok izlenen birçok projede yer alan, son olarak geçtiğimiz yıl 'Kuruluş: Osman' dizisinde kamera karşısına geçmişti.

Arkın, dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 85 yaşındaki oyuncu, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Silivri'de bir yazlığı olan Arkın'ın komşuları, acı kaybın ardından ünlü isimle ilgili konuştular.

"BENİM ÇOCUKLUĞUMDU"

Çocukluğundan itibaren yazlarını Cüneyt Arkın'la birlikte geçirdiğini söyleyen Derya Yoldaş, "Benim çocukluğumdu, elinde büyüdük. Eşi Betül Hanım ile her yaz beraberdik. Çocuklarıyla beraber büyüdük. Bir kez denizde çok büyük korku yaşadım. Yüzerek bayağı ileri gitmiştim. Geriye dönememiştim. Onun sayesinde kurtuldum. Beni 'Hadi Derya, sen yaparsın' diyerek motive etmişti. Bizim o kadar çok anımız var ki, hangi birini anlatayım" dedi.

Silivrideki 40 yıllık komşuları Cüneyt Arkını anlattı

 
"AĞAÇTAN 15-20 KİLO ARMUT YERDİ"

Arkın'ın 45 senedir komşusu olan Osman Sökücü, "Herkesi seven, güzel bir ağabeyimizdir. Buradaki armut ağacı onundu. Bu ağaçtan 15-20 kilo armut yerdi. Bu sene nasip olmadı. Allah gani gani rahmet eylesin. 45 senelik komşumuzdu. Aramızda hiçbir şekilde kötü bir şey yaşanmadı. Hepimize karşı sevecen bir ağabeyimizdi" diye konuştu. 

"MAHALLEMİZİN AĞABEYİYDİ"

Bir diğer komşusu Bilal Başoğlu, "Mahallemizin ağabeyiydi. Büyüklerin arkadaşı, küçüklerin kardeşiydi. Herkesi severdi. Sporu hiç ihmal etmezdi. Geçtiğimiz 10 yıla kadar gençlerle maç yapardı. Yüzmesini de hiç aksatmazdı. Saat 09.00'da ve 17.00'de çıkardı. Aralıksız yüzerdi" ifadelerini kullandı.

"BUGÜN GELMESİNİ BEKLİYORDUK"

Her sabah Arkın'a balık götüren Dahil Kıran, "Burada dün hazırlıkları yapıldı. Yazlığı temizlediler. Biz bugün gelmesini bekliyorduk, fakat acı haberle karşılaştık. Cüneyt ağabeyimizin burada 45 yıllık geçmişi var. Her gün denize girerdi. Deniz büyük tutkusuydu. Ben balığa çıkardım sabahları. Geri dönerken onu denizde görürdüm. Selamlaşırdık, balık verirdim kendisine" dedi.

Silivrideki 40 yıllık komşuları Cüneyt Arkını anlattı

CÜNEYT ARKIN KİMDİR?

Yeşilçam'ın unutulmaz sanatçısı Arkın 1937 yılında doğdu. Arkın, Eskişehir'in bir köyünde doğdu, yokluk içinde büyüdü. Çok çalışkandı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. Doktor oldu.

1963 yılında "Artist" dergisinin düzenlediği Sinema artisti yarışmasına girdi ve birincilik aldı. Kariyerindeki dönüm noktası 1963'te askerliğini yaparken 1. Hava Jet Üssü'nde yönetmen Halit Refiğ ile tanışması oldu. Askerlik bitince, 1964'te Halit Refiğ'in "Gurbet kuşları" filmiyle sinemaya adım attı.

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber