Geri Dön

Sinan Akçıl ve Emel Müftüoğlu'na tazminat davası! Mahkeme kararını verdi

Şarkıcı Sinan Akçıl, 17 yıl önce meslektaşı Emel Müftüoğlu'nun otomobiliyle motokurye İsmail Şen’e çarparak yaraladı. Şen’in 17 yıl önce hem Akçıl’a hem de Müftüoğlu’na açtığı davada karar verildi.

Sinan Akçıl ve Emel Müftüoğlu'na tazminat davası! Mahkeme kararını verdi

Sinan Akçıl, 17 yıl önce Emel Müftüoğlu’nun otomobiliyle Yenibosna’da motokurye İsmail Şen’e çarparak yaralanmasına neden oldu. Şen, hem Akçıl’a hem de Müftüoğlu’na tazminat davası açtı.

Bakırköy 4. Asliye Ceza Mahkemesi, taksirle yaralama suçundan dolayı Sinan Akçıl’a, bilirkişi raporuna göre 8’de 8 kusurlu olduğu için bir yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

AVUKATI ESKİ EŞİ
Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar'ın haberine göre; tazminat davasında ise bilirkişi 88 bin 42 TL'lik tazminat hesabı yaptı. Sigorta şirketi, 40 bin TL'yi ödedi. Mahkeme, kalan paranın Sinan Akçıl ve Emel Müftüoğlu tarafından ödenmesine hükmetti. Ancak her iki taraf karara itiraz etti. Davanın karar duruşmasına taraf avukatları katıldı.

Müftüoğlu’nun avukatlığını eski eşi Oğuz Müftüoğlu yaptı. Akçıl’ın avukatları, mahkemeye sunduğu cevap dilekçesinde “Davacı, aracın kamuoyunca tanınmış Emel Müftüoğlu’na ait olduğunu öğrenince fahiş miktarda tazminat istemiştir” ifadelerini kullandı.

Mahkeme iki sanatçının bin TL'si maddi, 6 bin TL manevi tazminatı 17 yıllık faiziyle birlikte İsmail Şen’e ödemesine hükmetti.

Cinayetten yargılanan Tarkan’ın firari kuzeni Servet Tevetoğlu yakalandıEsenyurt’ta iş yerinde önce silah ile vurulan daha sonra ise dükkanı yakılarak hayatını kaybeden Ercan Gönülkırmaz’ın (28) ölümüne ilişkin yargılanan ve açık cezaevindeyken firar eden ünlü şarkıcı Tarkan’ının kuzeni Servet Tevetoğlu yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber