Geri Dön

Somer şef kimdir? Somer Sivrioğlu nereli, kaç yaşında? İşte biyografisi...

Survior'da bu akşam yarışmacılar Masterchef yarışmasıyla ilgili bir oyun oynayacaklar. MasterChef Türkiye'de jüri üyeliği yapan Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ise Survivor'a bağlantı yaparak yarışmacıları yönlendirecekler. Somer şefin yaşamı ise araştırılmaya başlandı. Peki Somer şef kimdir? Somer Sivrioğlu kaç yaşında, nereli?

Somer şef kimdir? Somer Sivrioğlu nereli, kaç yaşında? İşte biyografisi...

Somer şefin yaşamı gündemde merak edilen konular arasında bulunuyor. Survivor'ın 62.bölüm fragmanında yarışmacıların Masterchef yarışması oyunu dikkat çekti. TV8'de yayınlanan MasterChef Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapan Somer Sivrioğlu Survivor'a bağlantı ile katılacak.Peki Somer şef kimdir? Somer Sivrioğlu kaç yaşında?

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

25 Mayıs 1971 tarihinde dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, 1995 yılında akademik kariyer hedefiyle Avustralya’ya gitti. Master yaparken şeflik kariyerine adım attı.

Bir süre restoran zincirlerinde yöneticilik yaptıktan sonra Sydney’de menüsünde pek çok meze ve klasik Türk mutfağına ait lezzet bulunan bir restron açtı. Misafir jüri olarak Türk mutfağını tanıtmak için MasterChef Avustralya’da yer aldı. 2015 yılında Türk mutfağını sevdirmek için bir kitap hazırladı.

Somer Sivrioğlu'nun aldığı ödüller:

• 2013 Yerel İşletme Ödülü
• İç Batı'nın En İyi Restoranı 2012 En İyi Lezzet Ödülü
• 2010 ve 2011 RCNSW Mükemmellik Ödülü
• 2010 İç Batı'nın En iyi Türk Restoranı Ödülü

 

17 Nisan 2021 Magazin Haberleri Bülteni17 Nisan 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet