Geri Dön

Somer Sivrioğlu kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? İşte Somer Sivrioğlu biyografisi

Somer Sivrioğlu kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırmas konusu olmaya devam ediyor. MasterChef yarışmasında 3 sezondur jüri üyeliği yapan Somer Sivrioğlu mesleğe ilk adımını Avustralya'da attı. Bugün gelen haberle üvey babasını kaybettiğini sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Somer Sivrioğlu acısını sevenleri ile paylaştı. Peki Somer Sivrioğlu kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Somer Sivrioğlu kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? İşte Somer Sivrioğlu biyografisi

MasterChef yarışması ile herkesçe tanınan isimlerden biri olan Somer Sivrioğlu yarışmada üç sezondur jüri üyeliği yapıyor. Yarışmada babacan tavrı ve ince esprileri ile tanınan Somer Sivrioğlu bugün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile üvey babasını kaybettiğini duyurdu. Peki Somer Sivrioğlu kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? İşte Somer Sivrioğlu biyografisi...

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

1971'de İstanbul'da dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, 1996 yılına kadar Türkiye'de kaldı. 25 yaşında iken 1995 senesinde Yüksek Lisans yapmak için Avustralya'ya gitmiştir. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olmuş, daha sonra master yapmıştır.

Somer Sivrioğlu, Sydney'de kuzeni ile birlikte 'Efendy' isimli bir Türk restoranı açmıştır. Menüsünde pek çok Türk lezzeti bulunan restoran yurt dışında Türk lezzetlerini temsil eden bir marka haline gelmiştir. Geçmişten günümüze, en iyi restoran, en iyi et ve en iyi lezzet ödülü gibi çok dalda ödül sahibi olmuştur. Efendy isimli restoranı Sydney'de en iyi bilinen lezzet duraklarından biri olmuştur.

Bir dönem Lezzet Yolculuğu isimli bir radyo programını sunmuş, ayrıca köşe yazarlığı yapmıştır. Geçmişten günümüze, en iyi restaurant, en iyi et ve en iyi lezzet ödülü gibi çok dalda ödül sahibi olmuştur. Efendy isimli restaurant’ı Sydney’de en iyi restaurantlar arasında yer almaktadır.

“Anatolia: Adventures in Turkish Cooking" isimli bir kitabı da bulunuyor.

Somer Sivrioğlu'nun aldığı ödüller:

• 2013 Yerel İşletme Ödülü
• İç Batı'nın En İyi Restoranı 2012 En İyi Lezzet Ödülü
• 2010 ve 2011 RCNSW Mükemmellik Ödülü
• 2010 İç Batı'nın En iyi Türk Restoranı Ödülü

Magazin Haberleri Bülteni (21 Ekim 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber