Geri Dön

Survivor Ayşe kimdir? Ayşe Yüksel nereli, boyu ve yaşı kaç?

Ayşe Yüksel, Survivor 2021 yarışmasında gönüllüler takımında yarışan isimler arasındaydı. Yüksel, 2000 yılında doğdu ve sporun pek çok branşında yer aldı. eğitimine Düzce Üniversitesi'nde devam eden Ayşe Yüksel, tenis hocalığı da yapıyor. Peki, Ayşe Yüksel kaç yaşında, aslen nereli?

Survivor Ayşe kimdir? Ayşe Yüksel nereli, boyu ve yaşı kaç?

Survivor yarışmasıyla adını duyuran 20 yaşındaki sporcu Ayşe Yüksel, TV8'de yayımlanan yarışmada gönüllüler takımında performans sergiliyordu. Sporun hemen hemen her dalında yer alan Yüksel, Survivor ile çok sevildi. İşte, Ayşe Yüksel hayatı...

AYŞE YÜKSEL KİMDİR?

Yüksel, 23 Mayıs 2000 tarihinde Düzce'de dünyaya geldi. Ayşe Yüksel, Düzce Üniversitesi'nde okumaktadır. Spor ile çok içli dışlı olduğunu belirten Ayşe Yüksel, çocuk yaşlardan itibaren sporun pek çok farklı branşıyla ilgilendi.

Ayşe Yüksel mesleği itibariyle sporun içinden gelen bir yarışmacı olarak dikkat çekmektedir. Ortaokulda masa tenisi eğitimi aldığını söyleyen Yüksel, ortaokul 7. sınıfta haltere başladığını ve Türkiye'de 3. olduğunu belirtiyor. Halterdeki bu başarısını 1 yıl devam ettirdikten sonra voleybola geçti. Survivor Ayşe, mahalli ligde tam 6 yıl boyunca oynadı, voleybol kariyerinin 2. yılında tenis antrenörlüğüne başladı. 4 yıldır tenis antrenörlüğüne devam eden başarılı sporcu, üniversitede 1 yıl futsal oynadığını, yüzme dersi aldığını söylüyor. Yüksel aktif olarak tenis hocalığı görevini yürütüyor.

Ayşe Yüksel halter branşında genç kategorisinde Türkiye 3.'sü olmuştur. Ayrıca voleybol, basketbol, tenis, yüzme, futbol gibi pek çok farklı dalda da yer alarak, sporculuk kariyerini çeşitlendirmiştir. Yarışmacının boyu 1.64'tür

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber