Geri Dön

Survivor Nisa kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor? - Survivor Nisan Bölükbaşı nereli, mesleği nedir? Biyografisi...

Survivor'da bu hafta başlayan bireysel oyunlarda ilk 3 eleme adayından biri olan Nisa Bölükbaşı ile ilgili merak edilenleri bir araya getiriyoruz. Hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz pateni sporlarıyla ilgilenen Çekya doğımlu yarışması, 22 yaşında. İşte Nisa Bölükbaşı'nın biyografisi...

Survivor Nisa kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor? - Survivor Nisan Bölükbaşı nereli, mesleği nedir? Biyografisi...

Çekya'nın Prag kentinde 1998 yılında dünyaya gelen Survivor Nisa Bölükbaşı, bugün de hakkında en çok arama yapılan isimlerin başında geliyor. Son 8 arasına kalmayı başaran yarışmacı, Türk ve Boşnak asıllı. İşte Survivor Nisa'nın biyografisi...

SURVİVOR NİSA KİMDİR?

2 Temmuz 1998 tarihinde Prag'da doğdu. Daha 3 aylıkken önce annesiyle, sonra yalnız yüzmeye başladı.

6 yaşındayken Çek Cumhuriyeti'ndeki en iyi takım için yüzmeye başladı, aynı yıl içinde de profesyonel kayak yapmaya davet edildi, ancak dağlar Prag'dan uzak olduğu için bu teklifi reddetmek zorunda kaldı.

8 yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamaya başlayan Nisa, Prag Tenis Kulübü Cibulka'da 15 yıl performans sergiledi. 15 yaşındayken yüzmeyi bırakıp yüzme hocası oldu fakat yaşamak için takım sporuna ihtiyacı vardı ve bu yüzden voleybol oynamaya başladı. Neredeyse takımın en küçüğü olarak, libero olmaya karar veren Nisa, planladığı şekilde yoluna devam ederken, 2018'de Çek Cumhuriyeti'nde U20 kategorisinde ikincilik elde etti.

2018'de mimarlık okumaya başlayan Bölükbaşı, bu yüzden voleybolu bırakmak zorunda kaldı şimdilerde hobi olarak snowboard, bisiklet, kış ve yaz patenine devam ediyor.

12 Haziran 2021 Magazin Haberleri Bülteni12 Haziran 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet