Geri Dön

Survivor'da dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İlk eleme adayı kim oldu?

Survivor 2020'de heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Dün akşam ekrana gelen Survivor'da haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Ünlüler ve Gönüllüler takımı arasındaki kıyasıya mücadelenin ardından kaybeden takım konseyde takımdan ayrılmasını istedikleri arkadaşının ismini yazdı. Peki Survivor'da haftanın ilk eleme adayı kim oldu?

Survivor'da dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İlk eleme adayı kim oldu?

Survivor'da dün akşam haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Ünlüler takımında geçtiğimiz hafta yaşanan iki diskalifiye'nin ardından yarışmaya iki yeni isim dahil oldu. Survivor Ünlüler takımına dahil olan iki yeni ismin ardından gerçekleştirilen ilk dokunulmazlık oyununda Ünlüler ve Gönüllüler takımı arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Son ana kadar büyük rekabetin yaşandığı dokunulmazlık oyununda kazanan takım Gönüllüler takımı oldu. Geçtiğimiz hafta bir kişiyi kaybeden Gönüllüler takımı haftanın ilk dokunulmazlık oyununda elemeye bir isim göndermeyecek olmanın mutluluğunu yaşadı. Survivor'da haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden Ünlüler takımı ise takımdan göndermek istedikleri bir ismi eleme potasına soktu. Peki Survivor'da ilk eleme adayı kim oldu?

SURVİVOR'DA İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Survivor'da ilk eleme adayo Ünlüler takımından çıktı. Takım arkadaşları tarafından en fazla ismi yazılan isim olan Derya Can Göçen haftanın ilk eleme adayı oldu

SURVİVOR DERYA CAN GÖÇEN KİMDİR?

Derya Can, 12 Ekim 1979 Çanakkale doğumlu, Türk dalgıç, dünya serbest dalış rekortmeni ve milli sporcudur.

Çanakkale de dünyaya gelen Derya Can, lisans eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra beden eğitimi öğretmenliği yapmaya başladı. Spor hayatı 8 Yaşında atletizm ile başladı ve Çanakkale bölgesinde düzenlenen şampiyonalarda birçok madalya kazandı.

Lise yıllarında Tekvando ile tanışan Derya Can, 2000 olimpiyatları kadrosuna seçilmeyi başardı. Serbest dalış sporuna başlaması ise çok enteresan bir hikâye. Derya Sualtı korkusunu yenmek için 15 yaşında tüplü dalışa başladı. Çanakkale Dalış okulunda Serbest Dalış takımında olan bir yakının ısrarı üzerine serbest dalış sporu yapmaya başladı.

İlk serbest dalış deneyimine, 21 Eylül 2002 tarihinde başladı. Serbest dalışta, 5 Dünya rekoru elde eden Milli Sporcu, 40'tan fazla Türkiye rekoru kırdı. Dünya Şampiyonalarında ise birçok madalyası var. Bu dal da Türkiye’de milli takıma en çok seçilmiş ve uluslararası alanda madalya kazanan ilk kadın sporcu unvanını taşıyor.

14 Aylık Derin Helen adında bir kızı, 6 yaşında Poyraz Mustafa isimli bir oğlu var. Denizin anlamını o şöyle ifade ediyor; "Benim için deniz, iki nefes arasındaki sonsuzluk demektir." Tek nefesle 111 metreye dalabiliyor, nefesini 6,5 dakika tutup, havuzda yatay olarak tam 204 metre yüzebiliyor.

2016 Yılının yaz döneminde, yeni rekorlar planlarken Derin Helen isimli kızını dünya getirdi ve 21 gün sonra koşu antrenmanlarına başladı. Kızı 10 aylık iken Türkiye rekoru kırıp dünya 3.sü oldu. İlk oğlunu dünyaya getirdikten 6 ay sonra Dünya Şampiyonasında finalde en iyi derecelere sahip oldu.

Antalya’nın Kaş ilçesinde, paletsiz değişken ağırlıklı ip destekli serbest dalış kategorisinde 94 metreye dalarak dünya rekoruna imza attı. Ertesi gün yeni bir rekor denemesi daha yapan Derya Can, değişken ağırlıklı paletli dalış kategorisinde 111 metre derine dalarak yeni bir dünya rekoru kırmayı başardı.

SURVİVOR 7. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

Magazin Haberleri Bülteni (13 Temmuz 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber