Geri Dön

Tarzan Rıfkı oyuncuları kim? Tarzan Rıfkı filmi nerede çekildi, konusu nedir?

Türk sinemasının güldüren yapımlarından Tarzan Rıfkı filmi, televizyon ekranlarında izleyeni kahkaha tufanına sürüklüyor. Film, 1986 yılında hazırlandı. Başrollerinde ise Kemal Sunal ile Suna Yıldızoğlu yer alıyor. İşte, Tarzan Rıfkı oyuncu kadrosu...

Tarzan Rıfkı oyuncuları kim? Tarzan Rıfkı filmi nerede çekildi, konusu nedir?

Tarzan Rıfkı filminin yönetmenliğini Natuk Baytan üstleniyor. Senaryosunu da Natuk Baytan kaleme aldı. Yapımcılığını Yahya Kılıç yaptı. Kemal Sunal ve Suna Yıldızoğlu gibi usta isimler başrolü paylaştı. Tarzan Rıfkı filminin yönetmenliğini Natuk Baytan üstleniyor. Senaryosunu da Natuk Baytan kaleme aldı. Yapımcılığını Yahya Kılıç yaptı. Kemal Sunal ve Suna Yıldızoğlu gibi usta isimler başrolü paylaştı.

TARZAN RIFKI KONUSU
Sakarlığı ve beceriksizliği yüzünden bir baltaya sap olamayan Rıfkı, kendini Tarzan sanmaktadır ve zamanının büyük çoğunluğu ormanda geçmektedir. Fakir ve saf bir delikanlı olan Tarzan Rıfkı tesadüfler sonucu kendisini mafyanın içinde bulur. Ve bu kanunsuz adamlar Rıfkı'yı kendi kirli işlerinde kullanmak isterler. Ama sakarlığı yüzünden mafyanın bütün işlerini altüst eden Rıfkı, sonunda mafya babasını da çileden çıkarır. Çareyi Rıfkı'yı ortadan kaldırmakta arayan mafya, akla gelmeyecek her türlü yola başvurarak harekete geçer.

TARZAN RIFKI NEREDE ÇEKİLDİ?

1986 yapımı Türk komedi filmi Tarzan Rıfkı'nın çekimleri İstanbul'un çeşitli semtlerinde gerçekleşti. 

TARZAN RIFKI OYUNCULARI

Kemal Sunal - Tarzan Rıfkı

Suna Yıldızoğlu - Melahat

Saadettin Erbil - Abdullah

Asuman Arsan

Dinçer Çekmez - Zeki

Ece Berkant - Gül

Yadigar Ejder - Bitirim

Ünal Gürel - Kerpeten Hüsnü/Duba Hüsnü

Adem Taşay

Süheyl Eğriboz - Manyak Rıfat

Coşkun Göğen

Ekrem Dümer - Polis müdürü

Demiray Erül - Komiser Asım

Azra Akın 'yardım gecesinde dolandırıcılık' iddiasını canlı yayında anlattı!Kanal D’nin, hafta içi her gün canlı yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında, "Umudum Olur musun? Derneği'ne bağış yapacağız" diyerek para toplayan ödül töreni yetkililerinin ortadan kaybolduğu iddiası konuşuldu. Dernek başkanı Azra Akın, dolandırıcılık iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber