Geri Dön

‘Tehdit ediliyorum’

Bosna Hersek’te bir restoran işleten yapımcı ve yönetmen Raşit Görgülü, tehdit edildiği iddiasıyla Saraybosna Büyükelçiliği’ne ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu

‘Tehdit ediliyorum’

‘Geçmişteki Sır’ ve ‘Ceberrut’ gibi sinema filmleriyle adını dünyada duyurmaya başlayan yapımcı ve yönetmen Raşit Görgülü, tehdit ve hakaret edildiği gerekçesiyle Saraybosna Büyükelçiliği’ne ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Görgülü’nün, ‘Geçmişteki Sır’ projesini ve bazı belgesellerini çektiği Bosna Hersek’te aldığı restoran yüzünden, tehdit edildiği öğrenildi. Yapımcı, Bosnalı eşi Amira Kudumovic Görgülü’yle işletmeye başladığı mekanın, iddiaya göre eski sahipleri tarafından kendilerine geri bırakması için yapımcıya baskı göstermeye başladı. İlk başta baskıları ciddiye almayan Görgülü, olayın kendisi ve ailesinin içinde olduğu tehditlere kadar ilerlemesi sonucu büyükelçilikten yardım istedi. Görgülü’nün iddiasına göre Kemal Ulusoy ve Bosnalı bir şahıs kendisine cep telefonuyla mekanın işletmeciliğini bırakması için tehdit mesajları atıyor.

‘Yardım istedim’

Yapımcı, “Bosna Hersek’te birçok Türk işletmeci ve restoran var. Bu tehditin sadece restoranla sınırlı kalmayacağını düşündüm ve yardım istedim. Sağ olsunlar konuyla ilgileniyorlar, avukatım da hem Türkiye’de hem burada gerekli hukuksal işlemleri başlattı” dedi.

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber