Geri Dön

'Tereddüt' filmine seyirciden tam not

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğindeki 53'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali devam ediyor. Ulusal Yarışma Bölümü'ndeki filmler AKM Aspendos Salonu'nda galalarla izleyici karşısına çıkıyor.

'Tereddüt' filmine seyirciden tam not

Yeşim Ustaoğlu'nun yönetmenliğindeki 'Tereddüt' filmi, AKM Aspendos Salonu'nda gösterimi yapılan filmler arasında yer aldı. Sinemaseverler gösterimin yapıldığı salonu tamamen doldururken, seyircilerin merdiven boşluklarını bile doldurduğu gözlendi.

Gösterimin ardından yönetmen Yeşim Ustaoğlu, film ekibiyle söyleşiye katıldı. Ustaoğlu, bir önceki filmi 'Araf'la tatmin olmadığını belirterek, bu filmi çekmeye karar verdiğini söyledi. Bir seyircinin filmdeki mesajı sorması üzerine Ustaoğlu, "Filmlerde biz kendi algımızla bir şey yapıyoruz. Seyirci de kendi algısıyla yeni bir şey yaratıyor" diye cevap verdi. Yazmanın zor bir iş olduğunu belirten Ustaoğlu, "Yazarken çok inatçı olmak lazım, kolay kolay beğenmemek lazım. İnat edip yazdığınız metne çok bakın. Yeter ki inanın. O zaman bir şey çıkıyor" dedi.

"USTAOĞLU İLE ÇALIŞMAK BENİ KORKUTTU"

Filmin genç başrol kadın oyuncusu Ecem Uzun, filmdeki bazı sahnelerin çok öğretici olduğunu söyledi. Ustaoğlu'nun evinde provalar yaptıklarını dile getiren Uzun, "Yeşim Ustaoğlu ile çalışmak beni korkuttu. Ustaoğlu bana filmi teklif ettiğinde ona adeta saldırmak istedim, çünkü inanılmaz oynamak istedim" diye konuştu. Oyuncu Funda Eryiğit de filmin bazı sahnelerinde kendi hayatıyla yüzleştiğini söyledi.

TEREDDÜT'ÜN KONUSU

Yeşim Ustaoğlu'nun, dünya ilk gösterimini Toronto Film Festivali'nde, Türkiye ilk gösterimini ise Uluslararası Antalya Film Festivali'nde yapan yeni filmi 'Tereddüt', tematik açıdan kadınların hangi sınıftan olurlarsa olsunlar ataerkil düzende yaşadıkları sorunlara odaklanıyor.

Yönetmenin dünyanın en prestijli festivallerinden kazanılmış büyük ödüllerle dolu filmografisinin bu yeni yapıtında başrolleri Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş ve Serkan Keskin paylaşıyor.

Tuğba Özay yangın sonrası Manavgat'ta: Daha fazla acı çekmemi istediniz!Manavgat'taki yangında çiftliği alevler arasın kalan Tuğba Özay, felç geçirdiğini söylemiş, bir gün sonra İstanbul'da bir açılışta görüntülenmişti. Neşeli halleriyle eleştiri oklarının hedefi olan Özay, yangın sonrası Manavgat’taki evine gitti. Yanan yerleri gösteren ünlü manken, "Felç olmamı istediniz!" sözleriyle kendisini reklam yapmakla suçlayanlara tepki gösterdi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet