Geri Dön

Tuncel Kurtiz vefatının sekizinci yılında kabri başında anıldı

Oyuncu, senarist, yönetmen ve yapımcı Tuncel Kurtiz'in vefatının 8'inci yılı dolayısıyla Balıkesir'in Edremit ilçesinde anma etkinliği düzenlendi.

Tuncel Kurtiz vefatının sekizinci yılında kabri başında anıldı

Edremit Belediyesince, Tuncel Kurtiz'in Kazdağları eteklerinde kurulu kırsal Çamlıbel Mahallesi'ndeki kabri başında düzenlenen anma töreninde sanatçının sesinden şiirler ve dinletiler sunuldu. Anma etkinliğine katılanlar, Tuncel Kurtiz'in kabrine kırmızı karanfil bırakarak dua etti.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, programda yaptığı konuşmada, "Türk sinemasının usta oyuncusu, tiyatromuzun yeri doldurulmaz ismi Tuncel Kurtiz'in aramızdan ayrılışının 8'inci yılında onu saygıyla, özlemle anıyoruz" dedi.

"BEN DE BU COĞRAFYAYI SEÇTİM"
Oyuncu Reha Özcan, Tuncel Kurtiz ile aynı ustalardan el aldıklarını söyledi. Kurtiz'in özellikle 'Mahabharata' oyununun bütün dünyada yankı bulduğunu hatırlatan Özcan, "Ben o oyunu ilk Tuncel Kurtiz'den tiyatroda izlemiştim. Zaman geçtikçe aynı kaderin, aynı coğrafyanın insanı olduk. Ben de bu coğrafyayı seçtim. İstanbul'da, yurt dışında işim olmadığı zaman Kazdağları'nda yaşıyorum" şeklinde konuştu.

Tuncel Kurtiz vefatının sekizinci yılında kabri başında anıldı

Tuncel Kurtiz'in hayranlarından Erdoğan Nemutlu ise Kurtiz'in büyük bir sanatçı olduğunu vurguladı. Onun seveninin çok olduğunu anlatan Nemutlu, "Bizler de onlardan biriyiz, mekanı cennet olsun" ifadesini kullandı.

Kurtiz'in komşusu olduğunu aktaran Reyhan Demir, sanatçının tam bir halk insanı olduğunu ve onu çok özlediğini dile getirdi.

Programın ardından, Çamlıbel Mahallesi Muhtarlığı önünde pilav ve ayran ikram edildi.

Seksenler dizisinin ünlü oyuncusu Kemal Kuruçay, hayatını kaybettiSeksenler dizisinde "Seyfi" karakterini canlandıran oyuncu Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti. Kültür ve Turizm Bakanlığının sosyal medya hesabında Kuruçay'ın vefat haberi, "Tiyatro ve sinemamızın sevilen ismi Kemal Kuruçay’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" ifadesiyle duyuruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber