Geri Dön

Türk pop müziğinin efsane isimleri aynı teknede

Usta sanatçı Erol Evgin'in oğlu Murat Evgin, çocukluk yıllarına ait bir fotoğrafını sosyal medyada paylaştı. Efsane isimlerin yer aldığı kare büyük ilgi gördü.

Türk pop müziğinin efsane isimleri aynı teknede

Şarkıcı Murat Evgin, 80'lerde çekilmiş çocukluk fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı. Takipçilerini yıllar öncesine götüren eden Evgin, o güne dair hatırladıklarını anlattı.

"NİYE AĞLIYORUM HATIRLAMIYORUM"
"80’lerin sonu ailem ve sevgili Sezen Aksu, Onno Tunç, Gül Oğuz, Mustafa Oğuz ile İstanbul Boğazı’nda teknede bir hafta sonu. Uyku tulumlarında uyumalar, hep birlikte denize girmeler. Bu fotoğrafta ben ağlıyor muyum, niye ağlıyorum hatırlamıyorum. Sol tarafımda oturan genç̧ kız da sevgili ve değerli müzisyen Ayda Tunçboyacı. Sanıyorum efsane müzisyen Onno Tunç ile çocukluğumdan kalan tek kare. Daha ileriki yaşlarımda da babam, ben ve Onno Tunç, Kıbrıs’ta bir müzik yarışmasında birlikteydik. Onlar jürideydi. Türk Pop Müziği’nin en önemli eserlerini besteleyen ve orkestrasyonları yapan dahi müzisyen ışıklar içinde uyu. En güzel ve sıra dışı konserlerin yaratıcısı o yıllarda babamın, MFÖ’nün, Sezen Aksu’nun efsane menajeri Mustafa Oğuz ve çok sevgili eşi, ülkemizin ‘Sıla’, ‘Hayat Şarkısı’ gibi en önemli dizilerinin yönetmeni Gül Oğuz. Çocukluğumda onlarla aynı ortamda olmaktan dolayı, sohbetlerine katılmış olmaktan dolayı çok mutluyum."

Türk pop müziğinin efsane isimleri aynı teknede

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber