Geri Dön

Türk televizyonlarının en büyük prodüksiyonu: Teşkilat

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya hazırlanan; yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın, yapımını TIMS&B Productions’ın üstlendiği ‘Teşkilat’, 7 Mart 2021 Pazar günü izleyiciyle buluşacak.

Türk televizyonlarının en büyük prodüksiyonu: Teşkilat

Yılın en iddialı dizisi olmaya aday ‘Teşkilat’, heyecan yüklü hikayesi ve zengin oyuncu kadrosuyla olduğu kadar göz kamaştıran prodüksiyonuyla da çok konuşulacak. Başkent Ankara bu büyük prodüksiyona ev sahipliği yaparken, ‘Teşkilat’ Türk televizyonlarında birçok ilke de imza atacak.

ANKARA’DA DEV PLATO
Dizinin özel olarak tasarlanan, gerçek bir operasyon gerçekleştirilebilecek titizlikte hazırlanan tüm mekanları, Ankara’da bulunuyor. ‘Teşkilat’ın her biri alanında uzman ekip üyelerinin karargahı olarak kurulan ‘sığınak’; son teknoloji ile donatılmış ofis bölümü, ülkenin kaderini değiştirecek olayların kahramanlarının huzurla uyumalarını sağlayan yatak odaları ve birbirleriyle dostluklarını pekiştirip, pek çok olaya dair fikir konuşmalarını yaptıkları yaşam alanlarından oluşuyor. Hikayede önemli yer tutan Türkiye’nin gururu İHA / SİHA’ların üretildiği fabrika da, neredeyse gerçeklerini üretebilecek titizlikte dizinin sanat ekibi tarafından sıfırdan inşa edildi.

Türk televizyonlarının en büyük prodüksiyonu: Teşkilat

27 AYRI MEKAN!
Dizinin tüm görüntülerinin tamamen gerçek dünyaya ait durmasını sağlayan 27 adet mekan bulunuyor. Bu mekanların hepsi, tüm detayları ile genel sanat yönetmeni Nilüfer Çamur yönetimindeki birbirinden usta ve yetenekli sanat ekibi tarafından özenle tasarlandılar ve tüm detayları ile inşa edildiler. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın merkez binası da ilk kez bir dizi çekimine ev sahipliği yaptı. ‘Teşkilat’ çekimlerinde kullanılmak üzere ayrıca iki adet SİHA ve İHA üretildi.

GÖRÜLMEMİŞ AKSİYON SAHNELERİ
Aksiyon sahneleri ile Türk televizyonlarına yeni bir standart getirecek olan dizinin çekimlerinde alanının uzman isimleri görev yaptı. Trafiğe kapalı alanlarda gerçekleştirilen araç takip sahnelerinde 45 sürüş uzmanı görev yaptı. Her türlü güvenlik önleminin alındığı sette, çatışma sahneleri için mermi, fünye vb. her türden ürün üzerinde detaylı bir şekilde çalışıldı. Her bölümü bir aksiyon filmi niteliğinde olacak ve izleyicisine görsel şölen yaşatacak ‘Teşkilat’ta yakın dövüş, çatışma, yangın, otomobil sahneleri tam anlamıyla nefes kesecek.

Türk televizyonlarının en büyük prodüksiyonu: Teşkilat

SIKORSKY HELİKOPTERLERİ ÇEKİMLERDE ŞOV YAPTI!
‘Teşkilat’ın çekimlerinde ayrıca Polis Özel Harekat’a ait halen aktif görevde olan iki adet Sikorsky helikopter, yerli üretim iki Ejder zırhlı muharebe aracı, iki adet de Yörük zırhlı aracı görev yaptı. Özellikle usta pilotların kullandığı Sikorsky’ler tam anlamıyla setin yıldızı oldu. ‘Teşkilat’ın çekimlerinde ayrıca özel eğitimli Karşı Atak Timi’nin üyeleri de kamera karşısına geçti.

Türkiye’nin isimsiz kahramanlarının öyküsü ‘Teşkilat’, 7 Mart Pazar günü TRT 1’de.

Magazin Haberleri Bülteni (12 Nisan 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet