Geri Dön

‘Turkish Waves’ Avustralya’da

Asia Pacific Screen Academy’nin, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avustralya Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı ortaklığında bu yıl ilk kez düzenlediği kültür etkinliği ‘Turkish Waves’; 19 - 29 Kasım tarihlerinde Avustralya’nın Brisbane şehrinde gerçekleşecek.

‘Turkish Waves’  Avustralya’da

‘Asya’nın Oscarları’ olarak bilinen 9. Asya Pasifik Film Ödülleri (Asia Pacific Screen Awards-APSA) ve 2. Brisbane Asia Pacific Film Festivali (BAPFF) kapsamında düzenlenen ‘Turkish Waves’ etkinliğinin küratörlüğünü, aynı zamanda APSA Academy üyesi olan yapımcı Zeynep Özbatur Atakan üstleniyor. Gelibolu Zaferi’nin 100. yılında, BAPFF ve APSA tarafından ‘Konuk Ülke’ seçilen Türkiye; ‘Turkish Waves’ isimli etkinlikle temsil edilecek.

APSA Academy üyesi, Atakan’ın küratörlüğünü üstlendiği ‘Turkish Waves’; BAPFF’in resmi programı kapsamında, klasikleşmiş Türk filmlerinden yeni akım filmlere uzanan dokuz filmlik çok özel bir seçkiyi sinemaseverlerle buluşturacak. 9. Asya - Pasifik Film Ödülleri’nde aday olan ‘Abluka’ (Emin Alper), ‘Anayurdu’ (Senem Tüzen) ve ‘Mustang’in (Deniz Gamze Ergüven) yanı sıra ‘Umut’ (Yılmaz Güney), ‘Gelin’ (Ömer Lütfi Akad), ‘Kasaba’ (Nuri Bilge Ceylan), ‘Kuzu’ (Kutluğ Ataman), ‘Nefesim Kesilene Kadar’ (Emine Emel Balcı) ve ‘Sarmaşık’ (Tolga Karaçelik) filmleri yer alıyor. Gerçekleştirilecek olan Türk Resepsiyonu’nun ev sahipliğini ise T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yapacak. Gecede; Selim Atakan ve Neva Özgen ile Tolgahan Çoğulu’’nun müzik dinletisi yer alacak.

Magazin Haberleri Bülteni (22 Eylül 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber