Geri Dön

Üçkağıtçı oyuncuları kim, konusu nedir? Üçkağıtçı filmi kaç yılında, nerede çekildi?

Yerli film Üçkağıtçı, 1981 yılında film severlerin karşısına çıktı. İstanbul'da çekimleri yapılan filmin başrolünde Kemal Sunal yer alıyor. Sunal'ın hayat verdiği Rıfkı karakteri etrafında şekillenen olayların anlatıldığı Üçkağıtçı filmi oyuncu kadrosu haberimizde...

Üçkağıtçı oyuncuları kim, konusu nedir? Üçkağıtçı filmi kaç yılında, nerede çekildi?

Üçkağıtçı filminin başrollerinde Kemal Sunal, Ülkü Özen, Turgut Özatay, Nizam Ergüden, Ali Şen ve Reha Yurdakul gibi isimler yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Natuk Baytan yerine getirmiştir. 

ÜÇKAĞITÇI KONUSU

Almanya’da yaşayan Rıfkı, ölen babasından miras kalan mallarını satmak için yıllar önce ayrıldığı köye geri döner. Rıfkı’nın köye gelmesi ile yaşanan birkaç tesadüf, adının “ermiş”e çıkmasına neden olur. Uzun süredir yağmayan yağmurun yağmasını, evde kalmış kadınların muratlarına ermesini, kötürüm olanların koşmaya başlamasını sağlayan Rıfkı, bunların hepsini şans eseri yapsa da mahallenin övgüsünü kazanır. Onu sevenler kadar, Rıfkı’yı kendisine düşman görenler de yok değildir. İnsanların baskısı sonucu Belediye Reisi seçimlerine giren Rıfkı, yapılan müdahalelere rağmen seçimi kazanır. Ancak bu süreçte Rıfkı’nın yarattığı mucizelerin aslında gerçek olmadığı ortaya çıkar.

ÜÇKAĞITÇI NEREDE ÇEKİLDİ?

Kemal Sunal'ın en sevilen filmlerinden Üçkağıtçı'nın çekimleri, İstanbul Zekeriyaköy'de gerçekleşmiştir.

ÜÇKAĞITÇI FİLMİ OYUNCULARI 

Kemal Sunal - Rıfkı
Ülkü Özen - Nuriye
Ali Şen - Satılmış Ağa
Turgut Özatay - Armutlulu Hasan
Nizam Ergüden - Sabri
Reha Yurdakul - Kahveci Rıza
Hakkı Kıvanç - Mustafa
Arap Celal - Köylü
Zeki Sezer - Belediye Memuru Zeki
Muhteşem Durukan - Durmuş
Zehra Uçar - Raziye
Renan Fosforoğlu - Ahmet Efendi
Yadigar Ejder - Hamza
Zeki Alpan - Arif Efendi
Haydar Karaer - Bakkal
Ahmet Turgutlu - Kasap

 

Seksenler dizisinin ünlü oyuncusu Kemal Kuruçay, hayatını kaybettiSeksenler dizisinde "Seyfi" karakterini canlandıran oyuncu Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti. Kültür ve Turizm Bakanlığının sosyal medya hesabında Kuruçay'ın vefat haberi, "Tiyatro ve sinemamızın sevilen ismi Kemal Kuruçay’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" ifadesiyle duyuruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber